Rejestracja | Niezalogowany |
Wyszukaj w serwisie:

Nowe zapowiedzi od Fine molds - PHOTO UPDAE

Dodano: 2011-09-18    
« wstecz
Nie bójmy się tego powiedzieć na głos...czeka nas kolejny modelarski wydatek.

Fine molds, japoński producent modeli Star Wars, skądinąd najlepszych produkowanych modeli na rynku, zapowiedział ostatnio kolejną niespodziankę w swoim asortymencie. Co to będą za modele? Będzie to Slave 1. Z tą wiadomością wiążą się dwie miłe informacje.
Mianowicie pierwsza jest taka, że będą to dwa oddzielne modele statku pakowane osobno. Oczywiście będą to wersje Boby Fetta oraz Jango. Druga wiadomość jest taka, że modele te będą w skali 1:144. Skali, która posiada na swoim koncie już pokaźną skalę modeli i z dnia na dzień do już pokaźnego grona zwolenników (łącznie ze mną) dołącza ich coraz więcej.
Dla wszystkich fanów tej skali dodam, że model będzie wręcz idealnie pasował do takich wcześniejszych produkcji jak Sokół Millenium z tej samej firmy, oraz to całej masy modelików z firmy F-toys...Co prawda będzie trzeba dużo wyobraźni by scenka z modelami miała ręce i nogi, ale modelarze nie raz potrafili zaskakiwać.
Niestety wszyscy, którzy pragnęli by kolejnym modelem było coś nowego niestety obeszli się smakiem. FM kolejny raz odgrzał kotlety podane już wcześniej w skali 1:72.

Innym aspektem, który zgasił przedwcześnie jedną ze świeczek na tym słodkim torcie jest fakt, że jak pamiętacie Anigrand dawno temu zapowiadał ten model właśnie w tej skali. Taka sama historia miała miejsce z Sokołem. Niestety produkcja Slave’a nigdy oficjalnie nie ujrzała światła dziennego, chociaż jeśli ktoś by się postarał to model ten można zdobyć nieoficjalnymi kanałami. Tak więc, szał który był zaraz po ujrzeniu światła dziennego przez tę wiadomość, nieco opadł. Owszem, niby nowe modele, ale to nie będzie coś czego nie było do tej pory, coś co jeszcze bardziej podkręciłoby fanów modelarstwa. Szkoda, bo mimo iż FM wydaje modele, to fani są ciągle głodni nowych, unikalnych modeli, które wzbogaciłyby ich kolekcje.

Reasumując, model będzie dostępny do kupienia już w grudniu. W sam raz na gwiazdkę, ale zamówienia wstępne można składać na stronie HLJ już teraz. Cena za jedną wersję to 40$.

Tak czy siak, jeśli okazja się trafi to pewnie nabędę wersję Boby Fetta...kolejną z wielu.
 


UPDATE
Na ostatnim 51 Modelarskim Show w Japomii zostało opublikowanych wiele ciekawych nowinek. Z tych, które by nas najbardziej interesowały to wystawiająca się tam firma Fine molds oczywiście ze swoim nadchodząym produktem jakim jest Slave 1 w deóch wersjach. Zdjęcia poniżej prezentują tak gotowe modele jak i ramki z częśiami.
Zapraszam do oglądania.Dodał: Zbigniew
Hmmm... czy myślał ktoś kiedy aby wysłać petycję od fanów SW co chcieli by dostać pod choinkę na gwiazdkę w 2012 od Fine Molds????:-) Ale pewnie chodzi tu o licencję którą FM musi dostać od Lucasa więc i tak nic z tego by nie wyszło. Pozostaje czekać..............i czekać......czekać....
Dodał: Zbigniew
Ech....taaak, masz racje Peter.
Przyznam się że czekałem z wielką niecierpliwością na coś zupełnie nowego Z FM ale cóż... stało się:-) Szkoda oj wielka szkoda.... i znowu trzeba czekać cały rok na następną zapowiedz:-/
Pozdrawiam!
Dodał: Peter_D
O nie nie Zbyszku, zawsze można jeszcze raz wydać wszystko co było do tej pory w 1:48 (za wyjątkiem X'a i Speedera). Tak więc możemy sobie zbierać jeszcze przez dwa lata na całkiem nowy model z FM ;)
Dodał: Zbigniew
A niech to... a ja spodziewałem się co najmniej AT-AT w 1/72:-(
Szkoda... no ale co będzie dalej? Chyba już Fine Molds wszystko co wydał do tej pory ze świata "SW" pomniejszył do 1/144 - czyli jest nadzieja że następny model będzie "świeży" i "duży"...:-) Oby tak było.
My lubimy ich, oni lubią nas:
Sluis Van Kit instructions
Autor strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treści zamieszczane przez ich autorów.
  home-co nowego? / recenzje modeli / wasze modele / porady techniczne / wzorce / praca w toku / pobierz / forum / pytania?