Rejestracja | Niezalogowany |
Wyszukaj w serwisie:

Jak to robią w Fine Molds?

Dodano: 2013-09-13    
« wstecz
Firmy Fine Molds nie trzeba już chyba nikomu przedstawiać. Są oni znani wśród modelarzy istniejących pojazdów, ale również wszystkim tym, którzy kleją modele z tematyki Sci-Fi. Każy wie, że ma ona bardzo duże zasługi zwłaszcza na polu modeli z Gwiezdnych Wojen. Jedną z najnowszych produkcji tej firmy będzie zapowiadany już jakiś czas temu model myśliwca Tie Advanced x1 samego Dartha Vadera w skali 1:72. Mimo iż w sieci nie pojawiły się jeszcze żadne oficjalne zdjęcia tego modelu, na targach Shizuoka Hobby Show 2013 wysłannik sklepu internetowego HLJ rozmawiał z Kunihiro Suzuki, szefem Fine Molds. Co więcej, w materiale pokazany został model, który najprawdopodobniej już na dniach ujrzy światło dzienne.

Zapraszam do oglądania:

A teraz sedno newsa. Wielu zastanawia się, dlaczego premiera modelu jest przekładana już kolejny raz z miesiąca na miesiąc (obecna data to wrzesień)? Niestety jest to wynikiem strasznie skomplikowanego procesu produkcyjnego tak tego jak i każdego innego modelu. Do wytworzenia danej konstrukcji potrzeba mnóstwo pracy wielu osób. Pracy, o którym zwykły modelarz dostający gotowy produkt nawet nie zdaje sobie sprawy. Nie wspominając tutaj o czasie potrzebnym na uzyskanie licencji oraz akceptację modelu przez LucasFilm. Wracając do tematu, poniżej chciałbym Wam przedstawić dwa filmiki przedstawiające proces produkcyjny modeli, w tym przypadku modelu okrętu. Czy jest to okręt, czołg czy model statku kosmicznego, proces tworzenia jest taki sam. Ale lepiej jak się sami o tym przekonacie poznając poces produkcyjny modelu plastikowego od kuchni. Oto materiał z siedziby Fine Molds:

Część 1:

Część 2:

Jeśli tylko trzecia część ujrzy światło dzienne, natychmiast dam Wam znać.My lubimy ich, oni lubią nas:
Sluis Van Kit instructions
Autor strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treści zamieszczane przez ich autorów.
  home-co nowego? / recenzje modeli / wasze modele / porady techniczne / wzorce / praca w toku / pobierz / forum / pytania?