Rejestracja | Niezalogowany |
Wyszukaj w serwisie:

Bandai, Revell i modele Star Wars

Dodano: 2015-09-14    
« wstecz

VS

 Zwlekałem jakiś czas z tym by dać informacje na temat całego zamieszania z licencjami, modelami i wszelkiego rodzaju problemami jakimi ostatnio poruszyło modelarzy na całym świecie. Dużo się mówiło, dużo się gdybało i tak naprawdę nikt nie wiedział jak sprawa dalej się rozwinie. Ja ze swojej strony też nie chciałem bombardować nikogo ciągłymi informacjami, tym bardziej, że nie były one ostatecznie potwierdzone.

Dla przypomnienia. Wraz z wypuszczeniem przez firmę Bandai modeli z filmu Przebudzenie Mocy Disney zarządał od tej firmy by stosowała się do licencji jaką zakupiła, czyli jej modele mogą być sprzedawane jedynie na terenie Japonii. Powinna ona również dbać o to by pośrednicy kupujący modele od niej również trzymali się tych wytycznych. Tak oto świat obiegła informacja, że modele Bandai będą tylko dostępne w Japonii, ze sklepów internetowych (HLJ, HobbySearch etc.) będą wysyłane tylko w granicach tegoż kraju.

W pewnym momencie sklep HLJ dał fanom promyk nadziei informując, że będzie to dotyczyło jedynie modeli z nowego filmu TFA. Modele z klasycznej trylogii będą sprzedawane jak do tej pory. W międzyczasie Revell zasypywany negatywnymi komentarzami na Facebooku wydał oświadczenie, że (oczywiście) on nic nie ma wspólnego z całą akcją i tak naprawdę wszyscy są jedną wielką, szczęśliwą rodziną.

Chwię później swoje oświadczenie wydał jednak sklep HLJ, w których poinformował, że na hlj.com nie będzie już sprzedawanych modeli Star Wars z firmy Bandai, ani nowych, ani starych. Zamówienie na te modele będą mogły być składane jedynie do 20 września. Po tym terminie znikną one z asortymentu anglojęzycznej wersji sklepu.

Jeśli kupować to tylko teraz.

Krążą w sieci informacje, że Disney będzie monitorował aukcje Ebay oraz media społecznościowe przed tym, by modele nie opuszczały Japonii. W takich przypadkach będzie rządał zakończenia aukcji lub zdjęcia ogłoszenia. Jak będzie, o tym przekonamy się w najbliższym czasie...My lubimy ich, oni lubią nas:
Sluis Van Kit instructions
Autor strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treści zamieszczane przez ich autorw.
  home-co nowego? / recenzje modeli / wasze modele / porady techniczne / wzorce / praca w toku / pobierz / forum / pytania?