Rejestracja | Niezalogowany |
Wyszukaj w serwisie:

V Festiwal Modeli Plastikowych - Łask 12-13.09.2015r

Dodano: 2015-09-14    
« wstecz
Kolejny rok modelarze z całego kraju mogli spotkać się na piątej już edycji Festiwalu Modeli Plastikowych w Łasku. Kolejny raz można było podziwiać bardzo wysoki poziom modeli i figurek wszelkiej maści.

Do fotorelacji zapraszam poniżej, ale wcześniej kilka słów ode mnie odnośnie kategorii SF. Niestety w tym roku, nie licząc figurek, dział ten świecił pustkami. Modele można było policzyć na palcach jednej ręki z czego prawie połowa pojawiała się już na festiwalach chyba do dwóch lat wstecz. Ja osobiście zrezygnowałem z wystawienia swoich modeli ze względu na informację jaką otrzymałem od organizatorów, a mianowicie, że nie można było zabrać swoich modeli w sobotę po zakończeniu wystawy, a na modele powystawowe niestety nie było miejsca. Z przyczyn ode mnie niezależnych nie mogłem drugi raz przyjechać po nie w niedzielę. Mimo iż szykowałem ok. 10 modeli, ani jeden nie znalazł się na stołach. Jeśli chodzi o stoły, to miejsce dla działu SF zawierało się w obszarze w porywach 1x1m.

Inna sprawa dotyczyła kolegi Cienia, który zabrał ze sobą 3 modele własnej roboty. Niestety od organizatorów usłyszał informację, że jeśli już to się zobaczy po godzinie 13, jeśli będzie jakieś wolne miejsce. Niestety z racji czasu potrzebnego na składanie, trzeba było zrezygnować z wystawienia modelu, który chyba byłby największy ze wszystkich na festiwalu i niewątpliwie poziomem wykonania przewyższałby wiele z nich. Jestem pewien, że byłby sporą atrakcją dla zwiedzających i pokazaniem, że nie tylko czołgi i samoloty można sklejać. Tymczasem dwa wolne stoły pod trybunami stały puste i czekały na ich zapełnienie...

Tak czy siak, festiwal i tak uważam za udany i gratuluję organizatorom wzorowego wykonania wszystkich planów. Mam nadzieję, że festiwal będzie się rozwijał nadal i za rok znów z przyjemnością się na nim zjawię. Ale koniec gadania, czas na foty. 

Modele Sci-Fi

Wybrane figurki Sci-Fi + Fantasy

 

Pozostałe modele

 My lubimy ich, oni lubią nas:
Sluis Van Kit instructions
Autor strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treści zamieszczane przez ich autorów.
  home-co nowego? / recenzje modeli / wasze modele / porady techniczne / wzorce / praca w toku / pobierz / forum / pytania?