Rejestracja | Niezalogowany |
Wyszukaj w serwisie:

Nowy gracz na rynku!

Dodano: 2015-12-04    
« wstecz
Rynek franczyzy Gwiezdnych Wojen jeszcze nigdy nie był takim rajem dla modelarzy jak teraz. Ktoś mógłby powiedzieć, że Bandai ze swoimi modelami praktycznie pozamiatał całą konkurencję. Mierna próba zabrania kawałka tortu przez Revella okazała się jedynie namiastką jakości w porównaniu do japońskiego producenta. Ale czy to wszystko jeśli chodzi o modele Star Wars?

Otóż nie.

Niecałe 24 godziny temu na swoim profilu facebookowym jedna z firm modelarskich ogłosiła, że stanie się częścią rodziny produkującej modele spod znaku gwiezdnej sagi.
Tym producentem jest firma Dragon Models. Bardzo dobrze znana wszystkim fanom modelarstwa konwencjonalnego. Czołgi, pojazdy opancerzone, samoloty...to dla nich chleb powszedni. Wysoka jakość to to co cechuje tę firmę jeśli chodzi o produkjcę tychże modeli. Dla bardziej wtajemniczonych dodam, że firma ta posiada również licencję na modele figurek ze studia Marvela czyli takich znaków towarowych jak Iron Man, Captain America, Hulk i całej reszty tematów powiązanych.

Ale czym Dragon może nas jeszcze zaskoczyć? A może. Na profilu firma pokazała zajawkę modelu jaki przygotowuje. Jest nim AT-AT w skali...1:35. Jest to niewątpliwie nowość, ponieważ do tej pory mieliśmy jedynie możliwość sklejenia tego pojazdu wydanego przez firmę Ertl.

Dodam jeszcze, że niewiadome jest jeszcze kiedy model ukaże się w sprzedaży, ani to jaką licencję będzie posiadał Dragon. Czy będzie ona obejmowała Europę, USA czy może cały świat

Poniżej kilka zdjęć zajawek tego co nas czeka niebawem.

 Dodał: odan
O tak A-wing, B-wing, TIE bomber by się przydały, już nawet bym nie pogardził skalą 1:72 o ile będą produkcji Bandai i równie chętnie przygarnąłbym Tie-Interceptora w skali 1:48.
Dodał: Peter_D
Krążą też słuchy, sądząc po wielkości stopy, ze może to być wersja 1:48, ale na chwilę obecną to tylko ploty. Zobaczymy niebawem :)
Ja nadal cierpię na brak porządnego B-Winga i A-Winga. Jakoś te modele nie są lubiane przez firmy. Tylko ciągle X-Wing i X-Wing ;)
Dodał: odan
Niestety po zaprezentowanym ostatnim zdjęciu (nogi AT-AT) mam duuuże obawy co do jakości tych modeli, patrząc na model Dragona i oryginalne zdjęcia AT-AT widać sporo różnic w proporcji elementów jak i ich kształtu (np te takie duże "oczy" nad stopą). Oczywiście nie ma firmy, która błędów nie popełnia (nawet Bandai)...no cóż trzeba poczekać na model finalny, mam nadzieję że jednak może to zdjęcia prototypu i zostało to poprawione, bo szkoda by było nie mieć modelu AT-AT w skali 1:35.
My lubimy ich, oni lubią nas:
Sluis Van Kit instructions
Autor strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treści zamieszczane przez ich autorów.
  home-co nowego? / recenzje modeli / wasze modele / porady techniczne / wzorce / praca w toku / pobierz / forum / pytania?