Rejestracja | Niezalogowany |
Wyszukaj w serwisie:

Modele Bandai na nowy rok

Dodano: 2017-02-21    
« wstecz

Zanim zaczniemy podsumowania starego roku, należy wspomnieć, że w kwestiach licencji nastąpił delikatny postęp.
Chodzi o to, że tak jak Bandai sam z siebie ma licencję na sprzedawanie swoich modeli jedynie na terenie Japonii, tak na scenie pojawiła się firma Bluefin, która wykupiła sobie możliwość rozprowadzania modeli tego producenta na terenie USA. Ich oferta oczywiście zawiera modele, które Bandai wypuszczał od samego początku, ale również nowości, które mają pojawić się w roku 2017. Ale o nich za chwilę. Ceny za modele jakie proponuje Bluefin są tak właściwie takie same, gdyby amerykanie sprowadzali je samemu zza oceau, czyli podstawowy koszt zestawu plus przesyłka. No ale taka jest przyjemność bycia legalnym.

Rok 2016 dla Bandaia, można powiedzieć spokojnie, zakończył się sukcesem tak pod względem sprzedaży samych modeli jak również pomysłów na nie. Oczywiście większość popularności przejął temat Rogue One. Ale między pozycjami Łotra pojawiały się również modele z klasycznych filmów. I tak z większych zestawów R1 pojawiły się:

Figurka 1:12 Death TrooperaFigurka 1:12 Shore Troopera


Do całości dołączył model droida K-2SO


Z modeli pojazdów to pojawiły się zestawy Tie Strikera - bardzo fajny i duży model


jak również zestaw dwóch modeli X-Wingów w skali 1:72 oraz 1:144. Tak naprawdę to są te same modele, które były wypuszczane wcześniej, tylko że w jednym pudełku. Zaznaczyć trzeba, że wersja 1:72 nie powiada podstawki symulującej Gwiazdę Śmierci.


Z klasycznej trylogii pod koniec 2016 otrzymaliśmy właściwie tylko dwa modele. Był nim malutki, w skali 1:350 model Sokoła Millennium. Ktoś może powiedzieć, że przecież był już dostępny taki model, a nawet dwa, z firmy F-Toys. Po co trzeci. A no dlatego, że ten jak wszystkie modele Bandaia jest wykonany z super jakością. Druga sprawa jest taka, że ta wersja Falcona pochodzi z filmu Nowa Nadzieja. Wersja F-Toys była wersją z filmu Imperium Kontratakuje.Drugim modelem, tym razem w większej skali niż inne to Stormtrooper w skali 1:6.
Nie jest to jedynie powiększenie dwa razy wszystkich części. Cała figurka została zaprojektowana od nowa. Niestety, jak wiele osób zauważyło, głowa tego jegomościa jest nieco zbyt duża.I właśnie teraz, możemy na spokojnie przejść do tego, co czeka nas w obecnym 2017 roku.

Już niebawem będziemy mogli nabyć modele dwóch zestawów 1:144

Pierwszym z nich będzie znów zestaw z Rogue One. Będą to właściwie cztery modele. U-Wing, Tie Striker oraz dwa czołgi Imperialne. Wyborny zestaw, który powinno się mieć.Drugi zestaw to combo myśliwców imperium czyli Tie Fightera oraz Tie Advanced Dartha Vader również w skali 1:144.


Z innych zestawów w tej skali Bandai planuje wydać model AT-AT. Tak AT-AT. Ma on podobno mieć wysokość ok 20cm.Do spółki z tym gigantem ma dołączyć zestaw Snowspeedera oraz AT-ST w tej samej skali - 1:144.
Jako ciekawostkę należy dodać, że AT-ST, ma być dokładną wersją z Imperium kontratakuje, a jak pamiętamy różniła się ona nieco od tej z Powrotu Jedi.Z figurek, na połowę roku przewidziany jest model 1:6 Mistrza Yody


jak również model BB-8 z Przebudzenia Mocy w skali 1:2.


I na koniec ciekawostka.
Bandai ma zamiar sprzedawać wersję specjalną modelu Dartha Vadera w skali 1:12. Różnić sie ona będzie od wersji poprzedniej tym, że będzie ona miała symulować hologram. Będzie ona wykonana z niebieskiego, półprzeźroczystego plastiku.

Jako podsumowanie przedstawiam zdjecie rodzinne wszystkich figurek Bandaia. Tych już obecnych na rynku, jak i tych, które dopiero zagoszczą na naszych półkach.My lubimy ich, oni lubią nas:
Sluis Van Kit instructions
Autor strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treści zamieszczane przez ich autorów.
  home-co nowego? / recenzje modeli / wasze modele / porady techniczne / wzorce / praca w toku / pobierz / forum / pytania?