Rejestracja | Niezalogowany |
Wyszukaj w serwisie:

Bandai i nadchodzące nowości.

Dodano: 2018-11-07    
« wstecz
Koniec roku się zbliża, więc to dobry czas by opowiedzieć odrobinkę o nowościach od japońskiej firmy Bandai, która produkuje modele z sagi Star Wars.
Po tym jak firma ta wypuściła B-Winga, emocje nieco zelżały. Nie da się ukryć, że na chwilę obecną niewiele jest już modeli, które są w kręgu zainteresowań modelarzy. Sam producent raczej nie kwapi się z premierami nowych produktów, dlatego też najbliższy okres będzie okupowany głównie przez reedycje lub modyfikacje istniejących już pojazdów. Oczywiście pojawią się również ciekawostki w postaci modeli wcześniej już nieprodukowanych, ale nie na skalę euforii wielkości właśnie B-Winga czy Sokoła Millennium w skali 1:72.

Jedną  takich perełek jest model Korwety Koreliańskiej, która właściwie wejdzie do sprzedaży pod koniec listopada. Model będzie w skali "pocket" lub Mecha, jak kto woli. Skala 1:1000 spowoduje, że długość całej konstrukcji będzie w granicach 11cm. Oczywiście należy liczyć na świetne detale, co potwierdzają zdjęcia testowe.

Jako ciekawostkę można dodać, że będzie jeszcze drugi zestaw z Sokołem Millennium w skali 1:350.
 Na koniec roku natomiast fani figurek będą mogli zakupić kolejnego Vadera, ale tym razem w wersji z Powrotu Jedi. Całość nie będzie różniła się jedynie odsłonięta głową postaci. Zmiany będą właściwie obejmowały cały strój. Co prawda peleryna nie będzie z materiału, ale nie będzie również tak tragiczna jak w przypadku pierwszej wersji.W grudniu pokaże się jeszcze jedna figurka, tym razem będzie to Shadow Trooper, ale w skali 1:6. Niestety poza zmianą koloru plastiku nie będzie się on różnił niczym w stosunku do wersji pierwotnej Stormtroopera.

Początek nowego roku będzie stał pod znakiem wspomnianych wcześniej reedycji. W styczniu pojawią się dwa modele. Pierwszym z nich jest B-Wing w skali 1:72, ale będzie to wersja limitowana, która pojawiła się na San Diego Comic Con. Czyli będzie dostępny zmodyfikowany płat główny, inny pilot oraz oświetlenie w silnikach.

Do grona styczniowych premier dołączy Sokół Millennium w wersji z Imperium Kontratakuje. Dziwnym się wydaje fakt, że ten model już był dostępny kiedy światło dzienne ujrzał Sokół z wersji ANH, wtedy to w pudełkach trafiały się już kadłuby z komorami podwozia odpowiadającymi tym z ESB.My lubimy ich, oni lubią nas:
Sluis Van Kit instructions
Autor strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treści zamieszczane przez ich autorw.
  home-co nowego? / recenzje modeli / wasze modele / porady techniczne / wzorce / praca w toku / pobierz / forum / pytania?