Galaxy Kits - Forum

Modelarstwo plastikowe i kartonowe Star Wars, Star Trek, Sci-Fi, budowa, porady, akcesoria i narzędzia modelarskie

Nie jesteś zalogowany.

#1 2009-09-14 23:11:59

Piotrek W.
Użytkownik

Wyprzedaż w HLJ raz jeszcze.

W HLJ raz jeszcze wyprzedaż 4 modeli SW w cenach od 30-40% taniej smile. A tu link do wyprzedaży:
http://www.hlj.com/scripts/hljsalepage2 … ode=images
Pozdrawiam
Piotrek

#2 2009-09-15 08:32:40

Peter_D
Użytkownik
Od: Łódź
Serwis

Re: Wyprzedaż w HLJ raz jeszcze.

Tak, zgadza się, wczoraj widziałem tam wyprzedaż.
Jedi starfighter, Slave, Y-Wing i X-wing w 1:48

Całkiem fajna sprawa.

#3 2009-09-20 12:21:39

ogo
Użytkownik

Witam, fajna sprawa z tymi obniżkami, szkoda że nie zrobili obniżki na Millenium Falcona, którego właśnie usunęli z oferty, bo jeszcze niedawno był dostępny. Ja zakupiłem Slave'a Bobba F. poniżej 200PLN razem z przesyłką (i tutaj ostrzeżenie - nie wiem pewno ale chyba za zakupy pow. 200PLN można  zapłacić cło, czy któryś z kolegów sptkał się z taką sytuacją, kupując w zagranicznych sklepach internetowych spoza Europy?)
Same zabawki chyba nie są objęte cłem ale  kwota tranzakcji.

#4 2009-09-20 12:41:30

Biskup
Użytkownik
Od: Polska
Serwis

Z cłem za przesyłki z HLJ różnie bywa. Można dostać przesyłki o wartości kilkuset złotych i nic a mogą zatrzymać takie poniżej 100zł. To raczej zabawa trochę jak na loteri. Ja zamawiając sam jeszcze nie musiałem płacić cła (całe szczęście), ale koledze, który sporo zamawia już parę razy przyszło się tłumaczyć.
Pozdrawiam
Łukasz

#5 2009-09-20 21:45:12

Piotrek W.
Użytkownik

Mój Slave w zeszłym roku przeszedł bez cła big_smile. Teraz może być trochę lepiej bo z cła są zwolnione towary o wartości do 150 E. Jeśli ktoś ma ochotę to TU link to krótkiego artykułu z Gazety Prawnej na ten temat. O ile mnie pamięć nie myli w zeszłym roku było tylko 22 E (albo coś koło tego). Ale jak znam życie to będzie z paczką z HLJ i cłem tak jak pisze Łukasz:

To raczej zabawa trochę jak na loteri.

Pozdrawiam
Piotrek

#6 2009-09-21 00:26:36

sternik
Użytkownik
Od: Bruksela
Serwis

Ciężko powiedzieć na jakiej podstawie jest naliczane cło, wszystko wydaje się zależy od gościa który właśnie siedzi w oddziale gdzie te paczki przychodzą i jaki ma w tym momencie humor . Na początku roku dotarły do mnie 2 paczki z US .Pierwsza z modelami za kwotę 130$ -cło 40€ druga za 300$ hełm Rooyal Guarda -cło 0 smile Gdzie sens ,gdzie logika a gdzie przepisy ???

#7 2009-09-21 06:23:10

Biskup
Użytkownik
Serwis

A gdzie logika u tych ludzi jeśli czasem nie sprawdzają dokumentów z paczką. Do firmy gdzie pracuje szły 2 palety produktu jedna 1mln sztuk druga 1.5mln trafiły do polski w tym samym czasie i clone były w odstępie 2 dni. Pan celnik jakoś nie zobaczył że 1 dnia pomylił dokumenty i dopiero zorientował się przy 2 paczce. Wiecie jaka to fajna sprawa wyjaśniać coś takiego z urzędem celnym gdzie różnica w cle miedzy paczkami wychodzi koło 9 tyś PLN. Ta przygoda utwierdziła mnie w przekonaniu że urzędy celne nie działają według żadnego określonego klucza czy też zasady.
Pozdrawiam
Łukasz

#8 2009-09-21 20:27:29

LoudLord
Użytkownik

Wracając do HLJ - toż to sku...dranie są! Zawsze wyprzedaż urządzą , jak ja finansowo robię bokami smile No czy nie skandal?! big_smile
Co do cła- swego czasu moja córa dostawała masę fajnych ciuchów, przesyłanych paczkami ze Stanów. Tylko raz płaciliśmy cło, ale za to każda - dosłownie- paczka była rozpruwana ... Narkotyków szukali, czy co? Aż strach, co by się stało, gdyby zamiast ciuchów w środku znajdowały się jakieś cudeńka z kruchej żywicy. Zawał na miejscu smile

#9 2009-09-22 14:26:48

Peter_D
Użytkownik
Serwis

To jeszcze ja dodam coś z moich doświadczeń
Zamawiałem do tej pory kilka(naście) modeli z USA i z chin. Na szczęście ani jeden nie był oclony bo bym ostro umoczył wink
Jednym ze sposobów, który praktykuję, jest poproszenie sprzedawcy by zaznaczył na paczce że jest to prezent, jest tam pole "gift"
Niestety ten proceder nie przechodził gdy brat sprowadzał instrumenty muzyczne.
Tam już chyba 1/3 paczek poległa na cle. dodatkowe 130pln. Nie jestem pewien czy to było od wartości, ale podobno ludziki z celnego biorą sobie taką stałą opłatę za "otworzenia paczki" i to też zależy od szczęścia.
Wszystkie te oclenia miały miejsce gdy paczka płynęła statkiem (miesiąc!).

Niestety jak jest z HLJ to już nie wiem. W ciągu 2 tyg będę widział czy moje Tie Fightery przelecą przez blokadę wink

PS. W tajemnicy można jeszcze tak zbajerować, by sprzedawca zrobił fejkowy dokument sprzedaży z inną ceną (mniejszą oczywiście). Może wtedy jest cło mniejsze.

#10 2009-09-22 14:45:13

Biskup
Użytkownik
Serwis

Racja, ale taki numer z zaznaczeniem gift nie przejdzie z taka firma jak HLJ niestety. A co do cła to jest też trochę tak, że jeśli paczka płynie statkiem to płynie w kontenerze i dokumenty odnośni rzeczy znajdujących się w kontenerze są dostępne dla celnika bez jego otwierania. Jeśli znajduje się, choć jedna paczka, którą celnik chce, bądź musi, (bo takie towary też istnieją) to sprawdzany jest cały kontener dokładnie. Wiec pomyślcie, jakie są szanse załapać sie na coś takiego. Natomiast przy transporcie lotniczym paczki są traktowane osobno i w systemie przyśpieszonej i uproszczonej odprawy celnej. Czyli paczka jest sprawdzana tylko, jeśli coś im nie pasuje plus wyrywkowo, co którąś.
Pozdrawiam

#11 2009-09-22 20:28:58

ogo
Użytkownik

Witam wszystkich, nie przypuszczałem, że na temat cła będzie tyle komentaży, ale wracając do tematu, faktem jest, że raczej sklepy nie zaznaczą na nalepce celnej "gift" a raczej "merchandise" (towar), jak się kupuje na e-bayu to można poprosić sprzedającego i sam parę razy tak zrobiłem z pozytywnym skutkiem, jeżeli chodzi o HLJ to kilka razy przyszły paczki o jednorazowej wartości do max. 180zł (nie chciałem ryzykować) i na szczęście nie miałem problemów z cłem, nawet ostatnio w jednej paczce przyszły TIE - fighter i TIE - interceptor ale paczka z Y-wingiem była otworzona i sprawdzana (taśma poczty) ale dopuszczona dalej, chyba zgodzę się z opinią, że sprawdzają wyrywkowo a paczki, które przekraczają dopuszconą sumę są w większości przypadków oclone, rozmawiałem kiedyś z kolesiem z urzędu celnego w-wa okęcie i powiedział mi, że nawet jeżeli na paczce będzie "gift" i zaznaczy ktoś przez przypadek jego wartość (która przekroczy pewną kwotę) to też można zapłacić cło, czyli lepiej prosić żeby nie wpisywali żadnych kwot lub jeżeli muszą to niech wpiszą jakąś niską. Nie wiem jak jest z obszarem UE ale chyba nie powinno się zapłacić cła, najbardziej koszą paczki z USA.

#12 2009-09-22 21:59:28

Biskup
Użytkownik
Serwis

Z tym gift to zależy od sklepu nie załatwiłem tego z HLJ a kupowałem jeszcze z Chin USA UK, Francji i Niemiec.

#13 2009-09-22 23:13:45

LoudLord
Użytkownik

...a ze Stanów gift certificate nie zapewnia nam nietykalności. Przepraszam, że zacznę tu nowy temat- jakieś 2 tygodnie po większym zakupie w Squadronie modeli z przeceny  PKO SA było spokojne, ale po pewnym czasie wykasowało mnie za obsługę transakcji wręcz strasznie- na kwotę ponad 1/3 zamówienia. Płaciłem wtedy visą lub mastercardem, nie pamiętam dokładnie- ale zaskoczyło mnie zdzierstwo banku. Macie jakieś przejścia z bankiem?

#14 2009-09-23 06:22:49

Biskup
Użytkownik
Serwis

Tylko z płatnością przelewem za granice tak poza tym jest ok. No, ale nazwa Twojego mówi sama za siebie:
Po coś
Ku**a
Oszczędzał
Pozdrawiam
wink

#15 2009-09-23 09:22:18

Piotrek W.
Użytkownik

To ja może trochę zmienię temat powracając do HLJ. Trafiłem przed chwilą na TAKĄ u nich promocję. Czyli jest 5 dni na zakupy u nich przez PayPal z przesyłką za darmo! Nie mogli tego za miesiąc zrobić sad!

#16 2009-09-23 09:54:35

Biskup
Użytkownik
Serwis

Ja potrzebuje ramkę do jednego modelu, ale żeby u nich zamówić trzeba uzupełnić dane o karcie kredytowej i zmienić sposób płatności na kartą a właśnie dotarł towar do mojego zamówienia a nie mogę zmienić formy płatności z powrotem na pay-pal sad

#17 2009-09-23 13:54:36

Peter_D
Użytkownik
Serwis

Coś mi tu mówi, że czas kupić sobie y-winga w promocji...podwójnej wink
Tylko zastanawiam się czy produkty już objęte promocją łapią się na tę właśnie promocje?

P

#18 2009-09-23 14:14:05

Biskup
Użytkownik
Serwis

Myślę, że tak, bo ta obejmuje transport i sposób płatność. A tylko pamiętaj po zapłacie Pay-pal'em napisz do nich maila z numerem płatności, bo niestety Pay-pal polski nie jest kompatybilny z ich systemem i się im nie odhacza, jako zapłacone tylko robią to manualnie.
Pozdrawiam

#19 2009-09-26 17:16:24

ogo
Użytkownik

koledzy, tylko pamiętajcie, że czas w Japonii  to 7 godzin do przodu czyli poniedziałek 28 sierpień u nich zacznie się jak u nas będzie jeszcze niedziela

#20 2009-09-27 00:18:53

Biskup
Użytkownik
Serwis

Myślę, że 28 sierpnia zaczął się u nich jak u nas jeszcze była niedziela.

Stopka forum