Galaxy Kits - Forum

Modelarstwo plastikowe i kartonowe Star Wars, Star Trek, Sci-Fi, budowa, porady, akcesoria i narzędzia modelarskie

Nie jesteś zalogowany.

#1 2010-03-01 00:44:29

Peter_D
Użytkownik
Od: Łódź
Serwis

2PG - Regulamin i warunki zabawy - UPDATE III

Regulamin 2 Projektu Grupowego - Scratch&Uglies

1. Termin rozpoczęcia projektu grupowego obowiązuje od chwili opublikowania informacji o rozpoczęciu Projektu na stronie głównej Galaxy Kits oraz na forum czyli 01.03.2010 (Poniedziałek)
2. Termin zakończenia projektu oraz ostateczny termin wstawienia gotowych prac na forum to 30.09.2010 (Czwartek) .
3. W czasie trwania Projektu każdy chętny będzie mógł dołączyć do zabawy.
4. Od 1.10.2010 (Piątek) - 17.10.2010 (Niedziela) Na stronie głównej serwisu będzie można głosować na prace, uznane przez autorów za zakończone. Głos będzie mógł oddać każdy odwiedzający stronę.
5. Ogłoszenie zwycięzcy nastąpi 19.10.2010 (Wtorek)
6. Osoba zgłaszająca swój model powinna założyć wątek w dziale "Modele - Praca w toku" z przedrostkiem [2PG]. Bardzo miłym akcentem będzie wstawienie In-boxa do działu "In-box i nowości"
7. W momencie przystąpienia do Projektu, zgłaszany model nie może być uznany za skończony, tak więc można zgłaszać nierozpoczęte modele bądź prace w toku.
8. Wszystkie skończone projekty będą umieszczone w specjalnie to tego przystosowanym dziale na forum.
9. Tematami przewodnimi Projektu będzie budowa modeli w żargonie militarnym nazywanymi "brzydalami" oraz modeli budowanych od podstaw - scratch.
    - Brzydale charakteryzują się tym iż powinny być to mocno zmodyfikowane wersje jednostek podstawowych, często składających się z elementów różnych typów jednostek.
    - Scratch dla przypomnienia, są to modele budowane całkowicie lub w znacznej części od postaw, z materiałów ogólnodostępnych. Praca biorąca udział w konkursie może zawierać elementy gotowych modeli ale im mniej ich będzie tym większe zdobędzie uznanie widowni.
10. W zabawie udział może wziąć każdy zarejestrowany użytkownik serwisu Galaxy Kits. Może on również wystawić dowolną liczbę modeli.
11. W Projekcie mogą brać udział pojazdy, statki oraz postaci, które występowały w filmach, serialach, komiksach, grach oraz książkach o tematyce fantastycznej oraz fantasy jak również modele pojazdów z obecnych czasów, zmodyfikowane na potrzeby tematyki Projektu.
UPDATE: 12. W trakcie trwania konkursu regulamin oraz nagrody mogą ulec zmianie...mam nadzieję, że tylko na Waszą korzyść.

Nagrody:
Nagroda jak w przypadku poprzedniej edycji konkursu jest niezmienna. Będzie to umieszczenie na głównej stronie serwisu zdjęcia zwycięskiej pracy wraz danymi zwycięzcy oraz z linkiem przekierowującym do odpowiedniego miejsca na forum. Zwycięska praca będzie gościła na stronie głównej przez miesiąc.
Zwycięzca będzie mógł zadecydować o temacie następnej edycji konkursu.
Dodatkowymi nagrodami, niezależnymi od serwisu, będą nagrody ufundowane dzięki dobroduszności uczestników forum. O samych nagrodach mogą (lub nie - nagroda niespodzianka) wypowiedzieć się sami sponsorzy smile

UPDATE: Miło mi zakomunikować, że pula nagród została zwiększona. Dołączyły do nich trzy nagrody dla kolejnych miejsc ufundowanych przez firmę Toy-Galaxy. Nagrody zostaną przyznane niezależnie od wyników głosowania, a zwycięzców wyłoni specjalnie powołane do tego jury, w którego skład będą wchodziły osoby z tejże firmy z pomocą mojej skromnej osoby. Tym samym jest to jednoznaczne z wykluczeniem mnie ze zbioru prac biorących udziału w wyborach. Przyznanie nagród nastąpi na kilka dni przed zakończeniem głosowania.
Nagrody jakie zaproponował sponsor to:
I miejsce: Revell SnowSpeeder wersja Easy-kit,
II miejsce: Revell Republic Gunship wersja Pocket,
III miejsce: Revell Naboo Starfighter wersja Pocket

Zapraszam wszystkich do zabawy, mam nadzieję, że będziecie mieli dużo radochy przy swoich pracach, jak i podczas oglądania prac innych uczestników.

#2 2010-03-01 08:51:32

Biskup
Użytkownik
Od: Polska
Serwis

Re: 2PG - Regulamin i warunki zabawy - UPDATE III

To postaram się wieczorem zamieścić swój wątek.

#3 2010-06-24 10:38:43

Peter_D
Użytkownik
Serwis

Jako, że zabawa jest właściwie na półmetku, czas więc na aktualności.
Miło mi zakomunikować, że grono sponsorów nagród właśnie powiększyło się o nowego sponsora.
Jest nim sklep internetowy Exito. Część z Was pewnie zna dobrze ten sklep, ale dodam, że jest to sklep posiadający jeden największych asortymentów modelarskich w sieci, przynajmniej wśród polskich sklepów. Co najważniejsze jako jeden z nielicznych posiada w swojej ofercie modele z naszej dziedziny i to nie produkty Revella, ale świetne modele Fine Molds i to w dość przystępnych cenach. To tyle jeśli chodzi o wprowadzenie wink
http://galaxykits.com/banerki/exito.jpg

Teraz czas na nagrodę. Po bardzo krótkich i konkretnych pertraktacjach, Pan Darek postanowił ufundować nagrodę w postaci modelu, którym jest Jedi Starfighter z firmy Fine Molds smile

http://www.megahobby.com/productimages/fnm/FNMSW3.jpg

Oczywiście nagroda powędruje do autora najlepszej pracy, ale trzeba zastrzec, że może to nie być zwycięzca głosowania, chociaż może się tak zdarzyć. Zwycięzcę wybierze komisja, w składzie...JA przy wsparciu sponsorów wink Oczywiście moja ewentualna praca będzie wyłączona z wyborów. (Oczywiste, ale lepiej powiedzieć). Chodzi o to, by nie wszystkie nagrody powędrowały tylko do jednej osoby, a jeśli będzie trzeba, sprawiedliwie się rozłożyły między uczestników zabawy. Tak by jak najwięcej osób było zadowolonych smile Mam nadzieję, że nie będziecie mieli nic przeciwko wink

I jeszcze sprawa zaległa. Koszty przesyłki pokrywa zwycięzca. sad

#4 2010-06-24 21:29:06

Biskup
Użytkownik
Serwis

Kurcze fajna ta nagroda szkoda ze nie dam rady ukończyć swojego projektu sad

#5 2010-06-24 22:30:14

Peter_D
Użytkownik
Serwis

Kurcze, dasz radę tylko sobie wmawiasz takie gupoty wink

Zdążysz tylko o tym jeszcze nie wiesz wink

#6 2010-06-25 06:13:16

Biskup
Użytkownik
Serwis

Niestety prace nie posunęły się do przodu, bo zabrałem się za kończenie innych rzeczy.
Pozdrawiam

#7 2010-08-03 12:01:26

Peter_D
Użytkownik
Serwis

Chciałbym tylko przypomnieć, że jeszcze miesiąc i mija termin zgłaszania projektów wink
Dodam tylko, że ostatnie 5 miesięcy upłynęło całkiem szybko...trzeba się spodziewać, że ten miesiąc upłynie jeszcze szybciej wink

#8 2010-08-05 00:30:00

sternik
Użytkownik
Od: Bruksela
Serwis

A najorsze w tym wszystkim jest to, że od mesiąca jestem na urlopie a przede mną jeszcze ponad dwa tygodnie  sad Będzie cięzko ale postaram się skończyć swój projekt smile

#9 2010-08-09 12:27:37

Peter_D
Użytkownik
Serwis

Panowie, co byście powiedzieli by przedłużyć czas trwania konkursu o miesiąc?
Byłoby więcej czasu na dokończenie Waszych pojazdów...

Dajcie znać w postaci głosów. Wyliczę wypadkową i postanowimy zgodnie z myślą większości wink

#10 2010-08-10 00:20:30

sternik
Użytkownik
Serwis

jestem jak najbardziej ZA smile

#11 2010-08-19 22:39:18

Peter_D
Użytkownik
Serwis

OK, w związku z tym, że nie ma zastrzeżeń odnośnie wydłużenia terminu, data zakończenia projektu zostaje przeniesiona na czwartek 30 wrzenia 2010. I już nie ulegnie zmianie. Tym samym zmianom ulegają również daty głosowania oraz ogłoszenia zwycięzców. Szczegóły na samej górze tematu.

#12 2010-08-20 20:10:12

wacek80
Gość

Ufff to ja siadam do Skorpiona big_smile Muszę go skończyć choćbym miał siedzieć nocami smile

#13 2010-09-21 20:10:20

Scimitar
Użytkownik
Od: Czarna Dziura

Cholera, gdyby sesja nie gryzła po odwłoku to już teraz siedział bym nad Łosiem.
Heh trzeba będzie przysiąść po 27 (ostatni egzamin), bo roboty nie zostało zbyt dużo...

#14 2010-10-02 15:40:33

Peter_D
Użytkownik
Serwis

Tak oto projektu/konkursu 2PG - Scratch&Uglies nadszedł koniec. Po 7 miesiącach przyszedł kres prac. Mnie osobiście bardzo cieszy fakt, że wielu z Was przystąpiło do działania. Witać, że tematyka samoróbek jest silna Mocą wśród modelarzy Sci-Fi smile
Niestety tylko jednej osobie udało się ukończyć projekt w czasie i zaprezentować galerię. Tą osoba jest kolega Klaymen ze swoim APC:
http://galaxykits.com/forum/viewtopic.php?id=225

Z racji tego, że tak naprawdę nie ma on z kim stawać w szranki podczas głosowania, a regulamin nie przewidział takiej sytuacji, proponuję by główną nagrodę w postaci Jedi Starfightera przyznać jednogłośnie właśnie Klaymenowi, za wkład, zaangażowanie i konsekwentne dociągnięcie projektu do samego końca. Ba, co więcej rozpoczęcie jeszcze jednego projektu.

By nie było, że tylko jedna osoba otrzymała model, proponuję by nagrodę pocieszenia za walkę do samego końca (prawie udaną) otrzymał kolega Wacek80 za pracę nad swoim Skorpionem http://galaxykits.com/forum/viewtopic.php?id=216.
Ową nagrodą pocieszenia będzie zestaw Republic Gunship z serii Pocket Model od Revella. Mam nadzieję, że się przyda wink

Gratulacje dla zdobywców nagród i wielkie podziękowania dla uczestników za chęci i wkład poświęcony w budowaniu modeli. Mam nadzieję, że tym którym się nie udało, czas i chęci pozwolą na przysiedzenie i wykończenie swoich modelaków. Będę bardzo zadowolony oglądając jak już na spokojnie powstają Wasze produkcje smile

Resztę modeli proponuję przenieść do puli nagród następnej edycję konkursu.

Osoby nagrodzone poproszę o kontakt na priva w celu ustalenia adresów, na które powędrują paczuszki smile

PS. Wiem, że zastosowanie jest niejako niezgodne z tym co napisałem w regulaminie, ale trzeba zrozumieć, że nie ma potrzeby głosować nad jednym skończonym projektem

#15 2010-10-02 17:53:50

klaymen
Użytkownik
Od: Bytom

Dziękuję za wyróżnienie smile. Na na forum znajdzie się relacja z budowy Jedi Starfightera.

#16 2010-10-02 18:25:22

wacek80
Gość

O matko stiflera... W życiu bym się nie spodziewał. Dziękuję big_smile Mi-24 w wersji przyszłościowej na bazie kanonierki będzie powstawał na 100% na tym forum big_smile

#17 2010-10-03 18:02:11

Jacer
Użytkownik
Od: Kamienna Góra

Gratulacje chłopaki smile

JACer Zone

#18 2010-10-03 23:35:20

sternik
Użytkownik
Serwis

No tak ,wtopa na całego sad Nie wiem czym się sugerowałem ale jak pisałeś o przedłużeniu czasu trwania konkursu ubzdurało mi się że ten czas kończy się w październiku . Jakież było moje zaskoczenie, gdy przeczytałem post o zakończeniu. Dla mnie porażka podwójna, bo sam zaproponowałem temat a nie wyrobiłem się w terminie. To prawda, że czasu było sporo, ale może czas wakacji,początek roku szkolnego (dla niektórych smile ) a wreszcie temat były powodem tak słabej nazwijmy to frekwencji w konkursie. U mnie akurat w tym czasie przypadł miesięczny wyjazd na urlop, po powrocie, z którego sypnęło się trochę zleceń i tego czasu zrobiło się jakoś mało.Na PWMie starałem się wyrobić w konkursie „koła” ale niestety nie dałem rady i pomyślałem ze przynajmniej zrobię model z SW a tu kiszka sad Nie mniej nagroda która obiecałem jest i jestem jak najbardziej za tym żeby jeszcze w tym roku ją komuś przyznać smile Może za model roku 2010 ze stajni SW ?? Masz troszkę więcej wprawy w organizowaniu konkursów wiec zdaję się na twoją pomysłowość. Do końca roku zostało trochę czasu więc i modeli pewnie jeszcze kilka powstanie,a może ta nagroda będzie właśnie motywacją do zrobienia/skończenia jakiejś pracy ? smile Oficjalnie już powiem że ufundowanym przeze mnie modelem jest …………… smile Red Rebel Speeder  w skali 1:72 produkcji RetroKit
http://images114.fotki.com/v271/photos/1/1458261/8415197/RebelSpeederRed172RetroKit-vi.jpgHosted on Fotki
Więcej zdjęć na http://public.fotki.com/sternik/star-wa … page2.html
Klaymenowi i Wackowi Gratuluję wytrwałości ,którą my wszyscy powinniśmy się zarazićsmile
GUT DŻOB GAJS big_smile

Ostatnio edytowany przez sternik (2010-10-03 23:50:31)

#19 2010-10-04 11:33:29

Biskup
Użytkownik
Serwis

Peter_D napisał:

Resztę modeli proponuję przenieść do puli nagród następnej edycję konkursu.

W takim razie tak uczyńmy smile

#20 2010-10-04 12:23:39

Peter_D
Użytkownik
Serwis

Będzie trzeba zrobić jakiś szybki konkursik by tak jak zasugerował Sternik ładnie zamknąć ten modelarski rok smile

#21 2010-10-04 12:29:58

Biskup
Użytkownik
Serwis

To może jakiś taki open?
Wszelkie modele z wszelkiej tematyki dozwolone. To by pozwoliło niektórym dokończyć porozpoczynane już rzeczy.
Pozdrawiam

#22 2010-10-04 12:36:51

Peter_D
Użytkownik
Serwis

Myślałem o tematyce SW, jak Sternik zasugerował, ale potem pomyślałem, że wszystkim się nie uceluje w gusta, bo przecież nie wszyscy preferują tę część Sci-Fi. Wymyśliłem, by podzielić to na dwie dziedziny SW i nonSW. Coś w tym stylu. Myślę, że każdy mógłby się wyżyć w którejś z kategorii. Wtedy można by było przyznać dwie główne nagrody. Jeszcze muszę pomyśleć nad tym rozwiązaniem wink

#23 2010-10-04 15:51:58

Piotrek W.
Użytkownik

Ja też jestem za jakimiś szybkim projektem. Zwłaszcza, że jesienno-zimowy czas mam mniej pracowo obciążony big_smile. Temat jaki proponuje Peter, "SW i non SW" podoba mi się.

Ostatnio edytowany przez Piotrek W. (2010-10-04 17:26:13)

#24 2010-10-04 16:11:01

Jacer
Użytkownik
Od: Kamienna Góra

Czyli do końca grudnia 2010 ??

JACer Zone

#25 2010-10-04 17:39:47

wacek80
Gość

Proponuję do końca stycznia. A "SW i non SW" to dobry temat smile Siądę porządnie nad polską wersją ARC-170 no i może kanonierka się załapie na modyfikację big_smile

Stopka forum