Galaxy Kits - Forum

Modelarstwo plastikowe i kartonowe Star Wars, Star Trek, Sci-Fi, budowa, porady, akcesoria i narzędzia modelarskie

Nie jesteś zalogowany.

#1 2010-03-15 16:36:26

LoudLord
Użytkownik

Kartki z kalendarza

Dawno mnie nie było, nie zdążyłem się nowym kalendarzem pochwalić smile
Lecimy - ważne dni w marcu:
17 :   rok 1954-  na ekrany japońskich kin wchodzi "Gojira" w reżyserii I.Hondy {Hurra!}. Inspiracją  do powstania filmu była jdna z jankeskich prób atomowych, wskutek wybuchu napromieniowana została załoga japońskiego kutra rybackiego "Fukuryu Maru".
22:   rok 1993- Firma Intel wprowadza na rynek nowy procesor o nazwie Pentium smile
23:  rok 2001- Sowiecka stacja orbitalna MIR po 5511 dniach kończy działanie. Stacjonowało na niej  104 astronautów różnej narodowości, ale o Polakach Wielki Brat tym razem zapomniał.
25:    1961 -na orbitę trafia satelita Sputnik 10. Na pokładzie honory domu pełnią suka Zwiezdoczka i drewniany manekin.
27:    1968...znowu czerwona zaraza smile w katastrofie sowieckiego MiG15 UTI giną pilot i instruktor - rolę instruktora pełnił w tym locie Jurij Gagarin, ponoć "pierwyj  kosmonawt".
28   - rok 1942: pierwszy nalot dywanowy w dziejach, angole niszczą Lubekę.
29-      1772 rok. Umiera Emanuel Swedenborg, filozof, geolog, mistyk, astronom, lekarz i fizyk. Twierdził, że rozmawiał z bogiem, aniołami i kosmitami. Nie przewidział powstania firmy ikea, więc zmarnował życie.
        1983 rok- uruchomienie pierwszego kompiutera typu laptop. Mam wrażenie, że twórcy klawiatury do amilo fujitsu siemens w tym właśnie roku zakończyli pracę.
31 : 1995 - LoudLordDisneyland odkrywa podczas wizyty w kiosku  istnienie kleju typu "superglue". Istna epifania , możecie mi wierzyć smile Następnego dnia Lord wykorzystuje to magiczne lepidło do kilku fantastycznych żartów wink

Jakby ktoś jeszcze cuś pamiętał, to proszę uzupełnić smile Mam nadzieję, że kalendarium się przyda , choćby w momencie , gdy brak pomysłu na toast herbatą yunnan big_smile

#2 2010-03-16 09:41:36

Peter_D
Użytkownik
Od: Łódź
Serwis

Re: Kartki z kalendarza

Powinieneś poukładać to chronologicznie, tak to zdziwiłem się gdy przeczytałem że Pentium jest wcześniej niż sputnik wink

Stopka forum