Galaxy Kits - Forum

Modelarstwo plastikowe i kartonowe Star Wars, Star Trek, Sci-Fi, budowa, porady, akcesoria i narzędzia modelarskie

Nie jesteś zalogowany.

#1 2010-09-13 17:02:23

Jacer
Użytkownik
Od: Kamienna Góra

Star Force 2010

Ale Fail... Być na tej imprezie i nie zabrać aparatu... sad Na swoje usprawidliwienie mam jedynie tyle, iż jechałem tam w celach komercyjnych i w związku z tym pozbywam się zwykle z plecaka wszelkich zbędnych ciężarów i ciężarków. Ale w tym przypadku był to błąd ewidętny(!)
Był może któryś z Was i robił zdjęcia??
p.s.
Sokół Milenium i Gwiezdny Niszczyciel były na wystawie w skalach, które zawróciłyby w głowie nie jednemu modelarzowi(!) Sokół miał chyba z 1,5 metra(!!) I materiał modelarski - stare drukarki, długopisy, zapalniczki, które zauważało się po dokładnym przyglądnięciu się modelom. A te były naprawdę olbrzymie. Wyglądały jakby robione były wg bardzo dokładnych planów i fabrycznych zestawów a nie z 'odpadów'. Super(!)

JACer Zone

#2 2010-09-13 20:12:47

Peter_D
Użytkownik
Od: Łódź
Serwis

Re: Star Force 2010

Ja miałem przyjemność być na zlocie. Poznałem osobiście kolegę Sternika (Jedi, jak na Jedi przypadło, bardzo fajny gość), kolegę Falcona (Scout, X-Wing Pilot, znałem wcześniej, również równy gość) oraz widziałem na żywo modele kolegi Cienia(którego też poznałem) - At-St, Lambda shuttle (czad!) i innych ludzi z 501. Widziałem również modele wspomnianych przez Ciebie Sokoła i Niszczyciela. Były ogromne, co do szczegółów to jednak wprawne oko mogłoby się doczepić do czegoś, np. do pustej kabiny sokoła wink Ale to detale zważywszy, że faktycznie modele były robione czas temu i w warunkach spartańskich.
W jednym z rogów sali były również wystawione modele mniejszego ISD, Interdictora i innych latadeł. Również bardzo fajnie zrobione.
Był również ogromny, 1.5m. X-Wing, oczywiście niektóre części były dalekie od oryginału ale główny kadłub był jak najbardziej bomba! Koło nieo stały modele Cienia, ale to jak już się dostałem tak koło godziny 16, się dopiero rozstawiły.
Mam kilka zdjęć, jak tylko wystawię to się nimi pochwalę.

Jacer, szkoda, ze się nie zobaczyliśmy.

Tak sobie pomyślałem, że np. na za rok moli byśmy się skrzyknąć i dołączyć do tej zakręconej bandy i zaproponować wystawienie swoich modelaków pod wspólnym szyldem wink

EDIT: Tu znalazłem zdjęcia, ale nie moje wink http://picasaweb.google.com/DROZENMASTER/STARFORCE2010#

#3 2010-09-13 22:51:13

Jacer
Użytkownik

Faktycznie oprócz tych dwóch przeze mnie wymienionych były jeszcze te o których piszesz. No i jeszcze ta diorama na stole dość fajna.
Ale co mnie zdziwiło to, że praktycznie nie było modeli "z pudełka", czyli klasycznych modeli redukcyjnych. Tylko takie samoróbki ("skrecz'e"). Ten pomysł z wystawą modeli może wypalić. Ci ludzie są bardzo otwarci i pewnie by się zgodzili wygospodarować z 2/3 gabloty na takie modele, które w zasadzie zajmują niewiele miejsca a mogły być dodatkową atrakcją. Po za tym taki 'twórca atrakcji' zalicza się automatycznie do fandomu smile który nigdy nie stoi w kolejce(!)
Co do następnej imprezy to może nie trzeba będzie czekać całego roku. W styczniu tego roku odbyła się ta impreza:
http://www.wratislavia-fantastica.pl/20 … oine-2010/
Fandom wrocławski pracuje nad nastepną edycją, która prawdopodobnie odbędzie się w styczniu 2011.

JACer Zone

#4 2010-09-13 23:15:44

Peter_D
Użytkownik
Od: Łódź
Serwis

Dioramka z tego co się orientuję była robiona przez "Maskę" Skawińskiego wespół z Bounty Hunterem o ile nie samego BH. Jeśli chodzi o modele z pudełka, to widziałem na bank At-At przewróconego na śniegu z zestawu Ertla, nie wiem dokładnie, ale chyba były też Jedi Starfihtery z Revella. Nie wiem właśnie czemu nie było innych modeli, może nie miał się nimi kto podzielić wink

Jeśli chodzi o Tatooine to jest to oczywiście pomysł, ale szczerze to nie przyglądałem się temu bliżej. Poczekam na więcej informacji, zobaczymy co to będzie, ale pewnie nie będzie to na taką skalę jak SF2010 wink No i gablotki jak dla mnie są nieodłączne, bo żaden modelarz nie lubi jak się paluchami dotyka jego owoce pracy wink

#5 2010-09-15 05:20:06

sternik
Użytkownik
Od: Bruksela
Serwis

Miło było się poznać na żywca, ale szkoda ze nie było czasu żeby spokojnie posiedzieć i pogadać. Ten At w śniegu to mój smile był też mój stary model T47 z Ertla.Wystawa modelarsko/kolekcjonerska poświęcona była przede wszystkim V części ze względu na rocznice wyświetlania, dlatego nie było wszystkich modeli. W przyszłym roku pewnie się tez odbędzie, bo cieszyła się dużym zainteresowaniem więc nie będzie problemu pochwalić się swoimi modelami. Niestety o gablotach możecie zapomnieć, bo organizator po prostu nimi nie dysponuje chyba, że przywieziecie swoje. Ja prosiłem o wstawienie do gablotki mojej figurki DV (pierwsze wydanie europejskie z autografem Prowsa), ale nawet tego się nie dało załatwić a przy ustawianiu oddzielili ją od zdjęcia zrobionego w Londynie po podpisaniu i wyglądało to trochę słabo. Diorama Tatoine to wyrób BH ,maska tylko kiedyś na jakimś konwencie ją prezentował bo każdy z tych budynków jest dzielony na piętra na których są zrobione pomieszczenia z komputerami ,sypialniami i wszelkim innym wyposażeniem. BH włożył w to naprawdę dużo czasu i cierpliwości smile

#6 2010-10-04 10:19:17

Jacer
Użytkownik

Tutaj znalazłem kilka ujęć tych modeli, o których była mowa wyżej:
http://www.youtube.com/watch?v=eenk6NoJpKI

JACer Zone

Stopka forum