Galaxy Kits - Forum

Modelarstwo plastikowe i kartonowe Star Wars, Star Trek, Sci-Fi, budowa, porady, akcesoria i narzędzia modelarskie

Nie jesteś zalogowany.

#1 2010-10-08 13:07:36

Peter_D
Użytkownik
Od: Łódź
Serwis

Sci-Fi: Around the Galaxy - Regulamin konkursu - Update I

1. W zabawie udział może wziąć każdy zarejestrowany użytkownik serwisu Galaxy Kits.
2. Może on również wystawić dowolną liczbę modeli.
3. Termin rozpoczęcia projektu grupowego obowiązuje od 9 października 2010 (Sobota)
4. Termin zakończenia projektu oraz ostateczny termin wstawienia gotowych prac na forum to 30 Stycznia 2011 (Niedziela).
5. Od 1 lutego 2011 (Wtorek) do 12 lutego 2011 (Sobota) na stronie głównej serwisu będzie można głosować na prace, uznane przez autorów za zakończone. Głos będzie mógł oddać każdy odwiedzający stronę.
6. Ogłoszenie zwycięzcy nastąpi 14 lutego 2011 (Poniedziałek – Walentynki wink )
7. W czasie trwania konkursu każdy chętny będzie mógł dołączyć do zabawy.
8. By wziąć udział w konkursie należy założyć wątek w specjalnie przygotowanym na tę okazję dziale czyli "Sci-Fi: Around the Galaxy - konkurs".
9. IN-BOX/Recenzja/Opinie do modelu mile widziane, zwłaszcza jeśli jest to model do tej pory u nas nieopisywany.
10. W momencie przystąpienia do konkursu, zgłaszany model nie może być uznany za skończony, ale można przystępować z już rozpoczętymi modelami.
- UPDATE: Można przystępować już ze sklejonymi, ale nie pomalowanymi modelami. Warunkiem w takim przypadku jest wstawienie kilku zdjęć z budowy wraz z opisami. Oczywiście punkt 11 w tym przypadku nadal obowiązuje.
11. Uprasza się by w czasie trwania konkursu nie prowadzić równoległej relacji na innych forach *
12. Tematem przewodnim konkursu będzie modelarstwo fantastyczne ogólnie pojęte. Będzie można przystąpić do zabawy tak z gotowymi modelami prosto z pudła, jak również produkcjami budowanymi od podstaw. W konkursie również będą mogły brać udział wszelakiej maści figurki bohaterów, roboty/mechy, konwersje znanych pojazdów ze świata rzeczywistego (tzw. What-if) oraz pomysły własne**. Im dziwniej tym atrakcyjniej wink
13. W trakcie trwania konkursu regulamin oraz nagrody mogą ulec zmianie...mam nadzieję, że tylko na Waszą korzyść.
14. Dla wszystkich skończonych projektów powinno się stworzyć osobny temat z gotową pracą sygnując go prefixem [Galeria] nazwa tematu taka sama jak nazwa Warsztatu

Nagrody:
Nagroda jak w przypadku poprzedniej edycji konkursu jest niezmienna. Będzie to umieszczenie na głównej stronie serwisu zdjęcia zwycięskiej pracy wraz danymi zwycięzcy oraz z linkiem przekierowującym do odpowiedniego miejsca na forum. Zwycięska praca będzie gościła na stronie głównej przez miesiąc.
Główną nagrodą za zajęcie pierwszego miejsca będzie Revell SnowSpeeder wersja Easy-kit,
nagrodą pocieszenia za zajęcie drugiego miejsca będzie  Revell Naboo Starfighter wersja Pocket

UPDATE!
Z miłą chęcią chciałbym Wam zakomunikować, że udało się powiększyć pulę nagród w konkursie.
Stało się tak dzięki uprzejmości sklepu internetowego
http://www.mojehobby.pl/imp/images/bannery/banner_duzy.gif
który ufundował...trzy bony na zakupy do 50 PLN.

Tym samym każdy z bonów powędruje dla osób, które zajmą pierwsze trzy miejsca w konkursie smile

PS1. Mam nadzieję, że pula nagród jeszcze się powiększy.
PS2. Istnieje możliwość zadeklarowania swoich propozycji na poczet puli nagród w konkursie. Myślę, że konkretne nagrody powinny być przyznawane wedle uznania przez samych darczyńców.

* Chodzi o to by wszyscy mieli jednakowe szanse, a same opisy nie były powielane na wielu forach. Oczywiście po zakończeniu można z opisami robić co się chce, w końcu to Wasza własność smile
** Jeśli macie pytania o to czy coś się zalicza czy nie, walcie śmiało smile

Teraz odrobina wyjaśnień. Jak zapewne zauważyliście nie powstały dwa osobne działy SW i non SW jak wcześniej było zakładane. Stało się tak, ponieważ przeprowadziłem rozeznanie i doszedłem do wniosku, że niekiedy powstawałyby problemy z odpowiednim rozdzieleniem tematycznym modeli. Nie będę teraz rozwijał tematu, w każdym razie chciałem by każdy miał równe szanse stając w szranki z innymi modelarzami i dlatego właśnie jeden wspólny dział, równy dla wszystkich smile

Zapraszam tym samym wszystkich pasjonatów modelarstwa z tematyki Sci-Fi do wzięcia udziału w konkursie smile Zaczynajcie piłować skalpele wink
Niech wygra najlepszy!

#2 2010-10-09 17:45:18

Piotrek W.
Użytkownik

Re: Sci-Fi: Around the Galaxy - Regulamin konkursu - Update I

Peter_D napisał:

10. W momencie przystąpienia do konkursu, zgłaszany model nie może być uznany za skończony, ale można przystępować z już rozpoczętymi modelami.

Proponowałbym doprecyzowanie tego punktu.
Np. W momencie przystąpienia do konkursu, zgłaszany model nie może być uznany za skończony. Można przystępować z już sklejonymi modelami ale nie pomalowanymi.
Pozdrawiam,
Piotrek

#3 2010-10-11 01:11:28

sternik
Użytkownik
Od: Bruksela
Serwis

Peter_D napisał:

PS2. Istnieje możliwość zadeklarowania swoich propozycji na poczet puli nagród w konkursie. Myślę, że konkretne nagrody powinny być przyznawane wedle uznania przez samych darczyńców.

Więc do puli dołącza model Red Rebel Speeder  w skali 1:72 produkcji RetroKit

Peter_D napisał:

nie powstały dwa osobne działy SW i non SW jak wcześniej było zakładane.

Nagrodę otrzyma osoba, która zbierze największą ilość głosów ze wszystkich wystawionych modeli ze stajni SW.
Mój model oczywiście nie będzie brany pod uwagę w tej części  konkursu smile

#4 2010-10-11 20:34:55

Piotrek W.
Użytkownik

sternik napisał:

Więc do puli dołącza model Red Rebel Speeder  w skali 1:72 produkcji RetroKit

No to już robi się coraz bardziej poważny konkurs big_smile. Ale miejmy nadzieję, że wszyscy będziemy się dobrze bawić i skończymy rozpoczęte projekty. Co sobie najbardziej życzę bo mam rozgrzebanych kilka modeli. Najgorsze jest to, że tak naprawdę posiedzieć nad modelami mogę tylko w ciągu weekendu, więc jak dla mnie będzie to weekendowy projekt  "Sci-Fi: Around the Galaxy" big_smile.
Mam jeszcze pytanie do kolegów czy mogę kończyć mojego AT-AT z zimowego projektu w ramach tego projektu?
Pozdrawiam
Piotrek

#5 2010-10-11 20:53:33

klaymen
Użytkownik
Od: Bytom

Piotrek W. napisał:

Mam jeszcze pytanie do kolegów czy mogę kończyć mojego AT-AT z zimowego projektu w ramach tego projektu?

Mam to samo pytanie odnośnie Dropshipa z projektu "Scrath & Uglies". Teraz mam problem czy skończyć Dropshipa czy zacząć Jedi Starfightera smile.

#6 2010-10-12 00:57:40

sternik
Użytkownik
Serwis

Kończyć Kończyć !! Wszak o kończenie właśnie chodziło smile

#7 2010-10-15 12:15:29

Peter_D
Użytkownik
Serwis

Update nagród...dla zakończonych modeli wink

#8 2010-10-15 12:22:33

Peter_D
Użytkownik
Serwis

Piotrek W. napisał:

Proponowałbym doprecyzowanie tego punktu.
Np. W momencie przystąpienia do konkursu, zgłaszany model nie może być uznany za skończony. Można przystępować z już sklejonymi modelami ale nie pomalowanymi.
Pozdrawiam,
Piotrek

Zrobione smile

#9 2010-10-15 12:52:17

Jacer
Użytkownik
Od: Kamienna Góra

Więcej nagród!!! Super smile
Hmmm. Trochę to niezbalansowane z tym modelami już zaczętymi, tymi, które są tylko do pomalowania i tymi budowanymi od początku... To sprawia, że są nierówne szanse, w tym ile kto zdoła zrobić modeli do końca konkursu. Chociaż z drugiej strony to sam mam jakieś modele, które wymagają jedynie pomalowania.

JACer Zone

#10 2010-12-04 21:48:12

marcin1323
Użytkownik

Witam wszystkich smile moje pytanie dotyczy S-F z serii what if... smile czy mozna wystartowac w konkursie modelem smigłowca w3 sokół ale ... "long" . To wersja której powstała tylko makieta i na tym się (niestety) tylko skończyło. Sama makieta stoi i pruchnieje. Alteratywa dla "longa" jest PZL Jastrząb (też jedna z niespełnionych wersji W3 - nawet nie powstała makieta, jedynie skończyło się na rysunkach, taki "polski apache" jak to jeden z forumowiczów to ujął) , można rysunki zobaczyć np tutaj:
http://modelwork.pl/viewtopic.php?t=241 … mp;start=0

pozdrawiam
marcin1323

#11 2010-12-06 09:48:37

Peter_D
Użytkownik
Serwis

Cześć Marcinie.
Myślę, że nic nie stoi na przeszkodzie byś wystartował z tym modelem. Jeśli tylko nie ma takiego w realnym świecie, to jak najbardziej zachęcam do prac smile

#12 2011-01-31 11:05:12

Peter_D
Użytkownik
Serwis

Ciach! Nadszedł koniec konkursu smile
Cieszy mnie ilość osób, które wzięła udział w zabawie. Jeszcze bardziej cieszy mnie ilość zakończonych prac, bo to najważniejsze smile
Jutro zamieszczę ankietę na stronie smile

//---------------------

Dodam jeszcze, że modele można spokojnie kończyć, ale one już nie będę brały udziału w zabawie.

P

#13 2011-02-15 00:47:54

wacek80
Gość

Gratuluję zwycięzcy :)Dziękuję za bona smile No i mam pytanie , głupie może. Jak wygląda realizacja tego bona? Jak wygląda sprawa z przesyłką i co jeśli kwota nieco przekroczy 50 zł?

#14 2011-02-15 08:39:33

Peter_D
Użytkownik
Serwis

Również gratuluję wszystkim smile
Teraz tak.
Koszty przesyłki nagród ujętych w regulaminie pokrywam ja smile
Teraz odnośnie bonów. Staram się skontaktować ze sponsorem, ale od kilku dni nie dostaję odpowiedzi. Więc tu będzie trzeba poczekać chwilkę. Mam nadzieję, że obejdzie się bez niespodzianek. Co do reszty pytań odnośnie bonów to niestety nie wiem na dzień dzisiejszy...

#15 2011-02-15 16:50:15

klaymen
Użytkownik

A co z następnym konkursem? Po wynikach tego konkursu naszedł mnie pewien pomysł. Easy kity pocket wykonane z odrobiną inwencji (a w przypadku HSSISS'a model częściowo z easykita) wszystkie wygrały z Jedi Starfighterem z Fine Molds. Może by zrobić konkurs easykitów pocket (0standard i własne przeróbki). Modele są tanie i łatwo dostępne, nie będzie ich żal na eksperymenty. A poza tym wymagają niewiele czasu, i może więcej projektów będzie ukończonych. Dodatkowo przy ich cenie można sobie pozwolić na dioramkę z kilkoma x-wingami czy naboo starfighterami. Myślę że można wziąść tą propozycję pod uwagę, chociaż jak będzie inny temat też chętnie wystartuję smile. Tym razem też ufunduję jakąś nagrodę.

Ostatnio edytowany przez klaymen (2011-02-15 20:26:00)

#16 2011-02-16 08:44:08

Peter_D
Użytkownik
Serwis

Czołem, temat bardzo fajny i jestem pewien, ze będzie rozważony przy następnej edycji. Jednak na chwilę obecną czas startu nowej edycji nie jest jeszcze znany. Głównie z powodu nagród i sponsorów. W chwili obecnej prowadzone są pewne rozmowy (dzięki Jacer za kontakt), ale to jeszcze nic pewnego.
Niemniej jednak jeśli chcecie to można zrobić coś na kształt projektu grupowego pod nazwą Pocket (lub coś takiego) i jeśli nagrody się pojawią to będą one dołączone do tej lub następnej edycji. Albo jeszcze inaczej...Mianowicie zrobić tak, że każdy kto będzie chciał zrobić pocketa niech założy wątek w dziale Praca w toku. Jeśli uzbiera się odpowiednia ilość wątków, wtedy się zrobi dział wspólny. Takie działanie ma na celu uniknięcie tworzenia działu głównego dla jednego czy dwóch wpisów jak miało to miejsce w przypadku projektu Viperów wink

#17 2011-02-16 23:29:16

Piotrek W.
Użytkownik

I ja chciałbym pogratulować wszystkim, którzy ukończyli swoje projekty a przede wszystkim zwycięzcy konkursu.
Mnie nie udało się niestety dokończyć AT-AT ale obiecuję, że trzeci raz już nie będę z nim w konkursie startował big_smile.

#18 2011-03-06 22:11:45

klaymen
Użytkownik

Żywiczny snowspeeder dotarł -jeszcze raz dzięki. Jest już odtłuszczony i czeka na swoją kolejkę (myślę że nie poczeka długo smile ). Chociaż klejenie tych wszystkich detali, zwłaszcza kropelką, trochę mnie przeraża.

#19 2011-12-12 17:51:20

Jacer
Użytkownik

Sci-Fi: Around the Galaxy, będzie w tym roku (zimową porą) 'dwójka'??

JACer Zone

#20 2011-12-12 19:33:19

Peter_D
Użytkownik
Serwis

Ciężko powiedzieć...na chwilę obecną nic się nie szykuje, ale kto wie wink

#21 2011-12-16 12:53:19

Jacer
Użytkownik

Na przestrzeni kilku ostatnich miesięcy parę nowych osób pojawiło się na forum. Może ktoś nowy się przyłączy. Ja z chęcią wystartuje, chociaż i tak będą problemy z ukończenim czegokolwiek nowego ;P

JACer Zone

#22 2011-12-16 15:54:48

Peter_D
Użytkownik
Serwis

W takim razie niech inni też się wypowiedzą, bo ja nie widzę przeciwwskazań. Poszukam sponsorów, może znajdą się nagrody smile
Jeśli będzie przynajmniej kilku zainteresowanych to rozpoczniemy wspólną zabawę.

#23 2011-12-16 21:43:46

sternik
Użytkownik
Serwis

Jestem za bo już dawno niczego nie robiłem ale po nowym roku ,bo jestem świeżo po przeprowadce i jeszcze nie skończyłem robić nowej pracowni smile

#24 2011-12-17 02:57:20

klaymen
Użytkownik

Ja też chętnie bym coś skleił w konkursie. Miałbym przynajmniej pretekst żeby zacząć żywicznego snowspeedera smile.

#25 2011-12-18 13:33:17

Piotrek W.
Użytkownik

Ja również dołączyłbym. Choć nauczony smutnym doświadczeniem poprzednich konkursów nie obiecuję, że skończę big_smile.

Stopka forum