Galaxy Kits - Forum

Modelarstwo plastikowe i kartonowe Star Wars, Star Trek, Sci-Fi, budowa, porady, akcesoria i narzędzia modelarskie

Nie jesteś zalogowany.

#1 2010-10-24 21:34:22

sternik
Użytkownik
Od: Bruksela
Serwis

F.A.C.T.S.2010 Gent /Belgia

F.A.C.T.S. czyli
http://www.facts.be/images/aboutfacts.jpg

Gent - sobota 23 października 2010.
Leje. Przed Flanders Expo kolejka po horyzont,ale stoimy.Wszyscy stoją. Dziwolągi z Mangi ,SG1,wojownicy Jaffa ,mokną i cierpliwie czekają. Przed nami grupka fanów Star Treka. Dziwnie patrzą,obcy język a do tego na kurtkach emblematy SW. Ale luzik jak w kolejce po mięso.Po 30 minutach wchodzimy,jeszcze tylko bilecik – 10€ od głowy i już jesteśmy.
Hala pierwsza.
Gry na wszystkich możliwych platformach. Tłumy śliniących się dzieciaków dziarsko trzymających pady, dżoje i przepustnice. Po środku duża scena na konkursy i zabawy.Tuż po lewej znajome logo.Rebel Legion Benelux. Pozdrowienia, fotki i idziemy do drugiej hali.
Na dzień dobry wita nas pokaźnych rozmiarów AT-AT, z lewej stół do Dejarika i „kawałek” Falcona. Pojawiają się pierwsze znajome postacie. Z lewej sala tronowa Jabby ze świtą.
Mijamy stanowisko R2-D2 Builders Club z kilkunastoma astromechami i naszym oczom ukazuje się pokaźnych rozmiarów makieta przedstawiająca Bitwę na Hot z udziałem armii Hasbro. Krótka rozmowa z twórcą, z którym znamy się z zeszłorocznej imprezy modelarskiej w Wavre gdzie prezentował dioramę przedstawiającą Mos Eisley, fotka z Hanem w karbonicie i wchodzimy w aleję ze stanowiskami rekrutacyjnymi 501 Legionu. Naszywki na kurtce Carmen robią wrażenie. Fotki z TK i małym ewokiem, który zaplątał się w te rejony i zatapiamy się w rzędy stoisk z gadżetami. Jest wszystko! Gry, komiksy książki, karty kolekcjonerskie, figurki, a jak czegoś nie ma to znaczy, że nie zauważyłeś. Na końcu hali GMC w malowaniu A-TEAM i stanowiska z zaproszonymi aktorami. Stajemy przed stolikiem, za którym siedzi już leciwy Billy Dee Williams. Opłata, 25€ - płacimy smile. Krótka rozmowa, fotki, uściski dłoni. Nawet polski akcent językowy, co prawda „dżen dobry” wypowiedziane nie przez samego Lando a przez członka jego ekipy, ale miło.
Hala nr3
Jeszcze więcej stafu. Pokaźnych rozmiarów figurki Marvela i niekończące się tłumy zwiedzających. Ceny … hmmm myślę, że każdy znalazłby cos na swoją kieszeń. Np. ceny figurek SW zaczynały się od 6€ a mieczy hasbro od 99€.Niestety wszystkie w ładnych kolorowych pudełeczkach. Niestety, bo 3 lata temu FX’y w szarym kartonowym pudle można było kupić nawet 60% taniej. Hasbro nie zrobiło takiej promocji, ale chętnych i tak nie brakowało.Jeszcze tylko małe zakupki, fotki na dowidzenia i powrót do domu.
Impreza zresztą, jak co roku bardzo udana. 5 Godzin wystarczyło na przejrzenie zawartości stoisk i pogadanie ze starymi znajomymi, chociaż nie ukrywam, że można by było tam siedzieć i 5 dni. Cały czas cos się dzieje, mnóstwo ludzi w kostiumach z wszelkiego rodzaju gier, filmów czy komiksów. Pozazdrościć tylko,że w Polsce nie ma takiej imprezy,ale kto wie? Dużych imprez, SW na dobrym poziomie coraz więcej wiec może odważy się ktoś zorganizować coś podobnego u nas, czego sobie i wam serdecznie życzę.
sternik

Wszystkich wracających  z Gent na peronie żegnał Predator big_smile
http://images116.fotki.com/v695/photos/1/1458261/8993870/F_A_C_T_S_2010150-vi.jpgHosted on Fotki

---->>>  foto album

http://images110.fotki.com/v302/photos/1/1458261/9183558/F_A_C_T_S_201013-vi.jpgHosted on Fotki

poczynione zakupki smile
http://images54.fotki.com/v460/photos/1/1458261/8993870/F_A_C_T_S_2010145-vi.jpgHosted on Fotki

#2 2010-10-28 11:41:12

LoudLord
Użytkownik

Re: F.A.C.T.S.2010 Gent /Belgia

Nieeeźle, pozazdrościć imprezy, ale i zakupów [jak dla mnie przebojem, choć i profanacją, jest DarthGoofy smile ]
Nowy wzór masek Pierdatora jeszcze bardziej przerażający od starego big_smile Tak z ciekawości - po co ci naszywka nowojorskich gliniarzy? Do jakichś świńskich zabaw z partnerką wink ?

#3 2010-10-28 12:26:44

sternik
Użytkownik
Serwis

LoudLord napisał:

po co ci naszywka nowojorskich gliniarzy? Do jakichś świńskich zabaw z partnerką wink ?

big_smile Niestety to nie to o czym myślisz big_smile
Zbieram (robię )oprócz SW pojazdy policyjne i jako dodatki w gablocie są też naszywki pasujące do tych pojazdów . Widoczny na zdjęciu Dodge z BB zostanie przerobiony na radiowóz z Nowego Yorku smile

Ostatnio edytowany przez sternik (2010-10-28 12:27:05)

#4 2010-10-29 11:06:27

Peter_D
Użytkownik
Od: Łódź
Serwis

Świetna impreza! Brakuje takich w u nas w kraju.
Musze się przyznać, że Twój styl Army zwiódł mnie bardzo bo strasznie się różnił od tego jaki miałem okazję widzieć na SF2010 smile
Jeszcze raz powiem, ze jestem pod wrażeniem całej akcji bo było tam wszystko co mogło cieszyć każdego miłośnika gwiezdnych klimatów.

Dzięki za fotki

#5 2010-10-31 01:44:56

sternik
Użytkownik
Serwis

No niestety.Dzień przed wyjazdem okazało się ze jesteśmy bez samochodu, więc kostiumy odpadły. Nawet gdybyśmy je wzięli to na miejscu był by problem gdzie zostawić "cywilne ubranko" bo w płaszczu z plecakiem wyglądał bym trochę nie bardzo :)To miała być pierwsza impreza mojej żonki w kostiumie bo ma juz przygotowanego Royal Guarda który niebawem zostanie zgłoszony do PG 501 no ale cóż musi poczekać na następną imprezke smile Najbliższa w Londynie ale jeszcze nie wiem czy się wybierzemy.

Stopka forum