Galaxy Kits - Forum

Modelarstwo plastikowe i kartonowe Star Wars, Star Trek, Sci-Fi, budowa, porady, akcesoria i narzędzia modelarskie

Nie jesteś zalogowany.

• Index
  •  » Narzędzia
  •  » Prośba o pomoc w sprawie kupna aerografu i farb

#1 2008-12-28 18:52:52

White
Użytkownik

Prośba o pomoc w sprawie kupna aerografu i farb

Witam. To mój pierwszy post, więc witam wszystkich stałych Wyjadaczy :-). Mam małe pytanko: jakie farby i aerograf najbardziej by się przydały przy robieniu modelu Tie Interceptora firmy Fine-Molds ? Czy przykładowo miałoby by sens kupować do pomalowania go taki sprzęcik jak ten aerograf: http://www.allegro.pl/item499897272_aer … mocja.html ? Proszę o pomoc, bo to dopiero mój trzeci model ever i zależy mi na tym, by tym razem był udany wink.

Z góry dzięki za jakąkolwiek pomoc.

Ostatnio edytowany przez White (2008-12-28 18:53:36)

#2 2008-12-29 18:37:23

Piotrek W.
Użytkownik

Re: Prośba o pomoc w sprawie kupna aerografu i farb

Witaj White,
osobiście nie uważam się za żadnego wyjadacza ale jeśli mogę coś radzić w sprawie sprzętu to daj sobie spokój z takim aerografem. Z tego co się doczytałem na innych forach to nadaje się on jedynie do malowania dużych powierzchni. Nie uzyskasz nim cienkiej kreski potrzebnej przy bardziej precyzyjnym malowaniu. Osobiście radziłbym zamiast aero kupić parę pędzelków (grubsze np. 2 i cieńsze np. 00), farbki, dobry klej np. Revella z igłą (łatwiej się nakłada), dobrą szpachlę np. Tamiya (chociaż przy modelach z Fine Molds właściwie się jej nie używa smile ). W sumie nie wyjdzie dużo drożej. Poza tym Interecptor w 1/72 jest raczej małym modelem więc z aero i tak nie poszalejesz smile Jeśli będziesz kładł cienkie warstwy farby powinno wyjść ok. Jeśli chodzi o farby to ja maluję Humbrolami bo się do nich przyzwyczaiłem ale możesz spróbować również Model Master albo Vallejo. Kolor dobierz na "oko". Poszukaj w sieci na pewno jest mnóstwo zdjęć Interceptora. Z tego co pamiętam to był chyba bardziej niebiesko-szary niż Tie fightery z IV części. No i oczywiście pokaż jak idzie praca.
A model na pewno będzie udany smile
Pozdrawiam
Piotrek

#3 2009-01-03 13:55:37

zbyneck
Użytkownik

Cześć White.
Tak jak Piotrek mówi, możesz z powodzeniem pomalować ten model pędzelkami,ale jeśli koniecznie się uparłeś na to aero to używaj do niego farbek akrylowych. W tym aerografie który sobie upatrzyłeś strasznie dużo płynu do płukania musisz  zastosować,przy emaliach zmywacz jest strasznie śmierdzący(domownicy mogą Cię z domu przegnać,nie mówiąc o twoim dyskomforcie),a przy farbkach akrylowych(np,Pactra,Model Master)stosujesz do płukania wodę ,która nie śmierdzi...
Powodzenia w sklejaniu
Pozdrawiam Zbyszek

#4 2009-01-03 18:33:58

Adam_Kijak
Użytkownik

Z mojego punktu widzenia, zakup aero to zdecydowanie mus. Latwiej sie nauczyc i pomalowac model aero niz pedzlem (wymaga to duzo wprawy-ja nie umiem). Nie kupuj z dolnym podawaniem farby bo zuzywaja wiecej powietrza i na poczatku zbanczysz na puszkach z powietrzem. Moj pierwszy to byla pseudo iwata, za 115 zl, kupiona w pierwszym lepszym modelarskim. Farby to zdecydowanie akryle (nie smierdza i zdecydowanie latwiej utrzymac czystosc). Ja jade na farbach tamiya (nie sa na bazie wody jak inne wiec nie zasychaja na dyszy aero), ale wachlarz akryli jest dosc duzy wiec nie musisz tych uzywac. Jezeli chodzi o akryle to trzeba uzywac podkladu bo nie wszystkie trzymaja sie plastiku od razu (tamiya trzyma).
Mam nadzieje ze sie przydalem i powodzenia, dawaj warszat to pomozemy.

#5 2009-01-05 13:19:11

Aleksander Zielony
Użytkownik

Moja rada jest taka. Zadaj sobie pytanie na ile zassało Cię to wspaniałe hobby, czyli ile jeszcze modeli przed tobą. Potem pomyśl ile w granicach zdrowego rozsądku możesz wydać na sprzęt do malowania, czyli aerograf plus jego zasilanie (kompres lub butla). Jak odpowiesz sobie na te pytania, znajdź kilka modeli aerografów i potem zobacz co jest najlepsze, czyli czego używają koledzy modelarze. Ja na modelarni używam głównie tzw. pseudo-Iwat, ale sam maluję już innymi cudami. Co do farb to faktycznie polecam akryle (byle nie Pactra). Najlepiej jak postawisz na dobre i sprawdzone farby, ja używam farb firm Tamiya, Gunze, LifeColor oraz Vallejo. No to chyba nieźle Ci namieszałem w głowie, więc jak coś to pytaj dalej.

Pozdrawiam
Olek

#6 2009-01-05 13:43:21

Peter_D
Użytkownik
Od: Łódź
Serwis

Jeśli chodzi o mnie to pewnego dnia postanowiłem sobie kupić aero. Jakiś tani syfek z allegro za 70 pln. Myślałem że im cieńsza dysza tym będę bardziej Pro i Cool wink Nic bardziej mylnego.
Dysza miała 0.2mm. Miałem też już dość dawno kompresor od kolegi. Niestety był on za słaby i podawał za mało powietrza. Aero musiałem podłączyć pod wielki kompresor samochodowy by dowiedzieć się, że nie maluje on, tak jak chciałem, dużych powierzchni a jedynie drobne detale. Generalnie nigdy nie używałem aero i może dlatego takie rozczarowanie. O braku umiejętności nie wspomnę wink
Generalnie użyłem go tylko raz czy dwa w życiu. Teraz leży i się kurzy. Może kiedyś się przekonam, ew. będę malował jakieś zabrudzenia czy linie podziału, a tak to pędzelki w dłoń i jedziemy wink

#7 2009-01-05 23:20:56

Falcon
Użytkownik

ja niedawno zakupiłem taki sprzęcior:
http://allegro.pl/item517493267_aerogra … ia_fv.html - i jak na razie jestem zadowolony.
Nie daj się skusić na plastikowe Azteki z wymiennymi dyszami - drogie w stosunku do możliwości. W dodatku jak go rozebrałem, to w środku jest tylko rurka kilak plasyikowych elemntów i sprężynka. Maskara - a z 5 lat temu dałem za niego chyba 300zł hmm

#8 2009-01-10 00:24:19

White
Użytkownik

Dzięki wielkie za pomoc. Model już skleiłem i raczej zdecyduję się na malowanie pędzelkami i farbkami Humbrolla lub Tamiyi lub/i washem. Ostatnio jestem trochę niedysponowany w sprawach finansowo - czasowo - modelarskich,  więc na chwilę obecną daję sobie spokój z aerografem (sprężarkę miałem załatwić od dziadka, ale jakieś pół roku temu ją sprzedał), a model pomaluję w troszkę dalszym czasie.

Tak w ogóle jeszcze raz dziękuję za odzew i pomoc :-)

P.S
Za jakiś czas napiszę reckę modelu.

#9 2009-02-27 06:39:50

darius
Użytkownik

WITAM... zakupilem zestawik kompresor plus 2x aerograf, mozna zobaczyc to na www.ebay.co.uk   a numer produktu to 370151902188 i teraz mam pytanko jakie farby nalezy stosowac do malowania na: metal i papier. chodzi mi o takie farby ktore sa dostepne na terenie calej Europy, nie tylko w Polsce!!! Z gory dziekuje za pomoc.
pozdrawiam!!!

#10 2009-04-10 01:37:37

tobiasz
Użytkownik

Witam. Mam pytanie o farby do aerografów. Jakimi farbami (lakierami) maluje się na samochodach, powierzchniach metalowych jakieś małe wzory, rysunki...
Potrzebna mi nazwa i gdzie można dokonać zakupu takich farb (lakierów).Proszę o pilną odp na to forum, albo lepiej na mojego maila:  tobiasz_12@wp.pl

#11 2009-04-10 14:38:13

Peter_D
Użytkownik
Serwis

Ja to spokojnie uzyłbym olejnych humbrola lub Revella. Jestem pewien że i Tamiya tez spokojnie by się sprawdziła.
Potem tylko lakierem zabezpieczyć i spoko

P

#12 2009-04-10 17:51:19

tobiasz
Użytkownik

a gdzie to można kupić jeżeli można wiedzieć?

#13 2009-04-15 09:55:18

Peter_D
Użytkownik
Serwis

Wiesz co w jakimkolwiek modelarskim dostaniesz takie farby.

Pomyślałem sobie też, że spokojnie mógłbyś się udać do jakiegoś sklepu motoryzacyjnego i tam nabyć zwykłe farby do samochodów. Powinny się spokojnie nadać na Twoje malowania.

#14 2009-09-17 21:41:56

kompresor
Użytkownik

siemka chciał bym kupic kompresor do aerografu ale mam dylemat wiec zracam sie o proz be ktory kompresor jest lepszy mini kompresor ma3000 czy mini kompresor tg212 przesyłam linki
http://allegro.pl/item734...graf_sklep.html
http://allegro.pl/item725...i_aerograf.html chodzi mi tylko o sam kompresor :)bardzo proze o odpowiedz

#15 2009-09-22 13:03:11

Biskup
Użytkownik
Od: Polska
Serwis

Niestety są to stare aukcje i nie widać kompresorów.
Pozdrawiam

• Index
  •  » Narzędzia
  •  » Prośba o pomoc w sprawie kupna aerografu i farb

Stopka forum