Galaxy Kits - Forum

Modelarstwo plastikowe i kartonowe Star Wars, Star Trek, Sci-Fi, budowa, porady, akcesoria i narzędzia modelarskie

Nie jesteś zalogowany.

#1 2011-12-22 18:44:25

Peter_D
Użytkownik
Od: Łódź
Serwis

[warsztat] X-Wing vs Tie Fighter - Paper Wars

Mimo iż jeszcze nie nastąpił jeszcze termin rozpoczęcia konkursu, ja już chciałbym się zapowiedzieć z jedną z prac jaką będę wykonywał.

http://img710.imageshack.us/img710/7083/dsc09169u.jpg

Będą to papierowe wersje znanych myśliwców ze świata Star Wars.
X-Wing którego ostatnio znalazłem na sieci (skala 1:48 coś jak Fine Molds)
http://xwingpm.wz.cz/

oraz Tie Fighter dostępny w dziale Download.

Będę sklejał je jednocześnie, tak by na końcu dowiedzieć się czy są w tej samej skali wink

Ten X-Wing to powiem Wam, że to jest niezła sztuka. Multum części na 11 arkuszach, wszystko ładnie odwzorowane. Jeśli części będą ładnie spasowane, to będzie to sama przyjemność sklejać ten model (w oparach butaprenu wink )

Tak więc arkusze z częściami są już przygotowane do cięcia. Nic tylko zaczynać. Czekam tylko na konkurentów smile

#2 2011-12-22 23:05:19

Piotrek W.
Użytkownik

Re: [warsztat] X-Wing vs Tie Fighter - Paper Wars

Zapowiada się ciekawy projekt. Rzuciłem okiem na stronę, z której ściągnąłeś X-winga i rzeczywiście wygląda to bardzo przyzwoicie. Mam pytanie techniczne. Na czym drukowałeś model - karton, papier? Zwykła plujka czy drukarka laserowa?

#3 2011-12-23 10:46:52

Peter_D
Użytkownik
Od: Łódź
Serwis

Cześć
Odnośnie pytań technicznych to już odpowiadam
Papier nie był zwykłym do drukarki, nie był taki wiotki, może ze 120 gr. W każdym razie nie jest taki cienki jak ten normalny co się używa.
A drukarka to zwykła atramentówka niestety.

Tak mi się marzyło by wydrukować go powiększonego na SR A3. Ale koszt druku koloru w drukarni cyfrowej byłby całkiem spory...z 70 pln.

#4 2011-12-23 15:22:34

Jacer
Użytkownik
Od: Kamienna Góra

Karton! Niewiele tego na forum, bardzo niewiele... A więc do dzieła smile

JACer Zone

#5 2012-01-26 08:19:06

pawelsel
Użytkownik

To już trzeci papierowy X-Wing jakiego widziałem. Ten jest chyba najlepszy. Wydaje mi się, że wyglądem będzie odbiegał od Tie-fightera, głównie z powodu dobrych tekstur.

Stopka forum