Galaxy Kits - Forum

Modelarstwo plastikowe i kartonowe Star Wars, Star Trek, Sci-Fi, budowa, porady, akcesoria i narzędzia modelarskie

Nie jesteś zalogowany.

#1 2012-03-06 23:29:26

Zbigniew
Użytkownik
Od: Polska

Fine Molds - Naboo Star Fighter

Witam!
Czy ktoś z Szanownych Forumowiczów ma na zapasie (na zbyciu:) nowy model z FM SW15 -czyli żółciutkiego Naboo? Oczywiście po cenie jak w HLJ:-)))
Z góry dzięki za odpowiedz!

Pozdrawiam serdecznie!

Zbigniew

#2 2012-03-07 08:32:57

Peter_D
Użytkownik
Od: Łódź
Serwis

Re: Fine Molds - Naboo Star Fighter

Jeśli chcesz to mogę Ci pomóc zrobić zakup u nich...

#3 2012-03-07 19:54:06

Zbigniew
Użytkownik

Dzięki wielkie PETER za chęć pomocy!

Miałbym takie pytanie które pomogłoby mi ewentualnie w zakupie - jeśli do niego dojdzie;-)
Na Ebayu kilka razy już kupowałem ale przyznaję że w HLJ nigdy - czy moment zapłaty za zamówiony towar wygląda tak jak na ebayu - czy to jest PAYPAL na takiej zasadzie jak na Ebay?
Co potrzebne jest do rejestracji w HLJ (nie posiadam karty którą mogę płacić przelewem za granicą - jeśli coś takiego jest wymagane)
Jak to działa i na czym polega przesyłka SAL - pytam ponieważ SAL jest najtańsza:-)
Sorry za tyle pytań ale skoro wydało się że nie jestem zbyt mocny w tym temacie to korzystam z wiedzy Kolegów:-)

Z góry serdecznie dzięki za info!

Zbigniew

#4 2012-03-07 20:45:17

Biskup
Użytkownik
Serwis

Możesz się zarejestrować nie posiadając karty i jest możliwość dokonania płatności Pay-palem. Płacisz za niego po skompletowaniu przez nich przesyłki i podaniu kosztów wysyłki. Przy paypalu dostajesz mailowa fakturę, która trzeba zapłacić w przeciągu 7 dni.
SAL- Jest to standardowa przesyłka lotnicza, która się porusza w tedy, kiedy jest wolne miejsce w samolocie. Tak przesyłka będzie szła do Ciebie około miesiąca.
Pozdrawiam
Łukasz

#5 2012-03-07 21:00:12

Peter_D
Użytkownik
Od: Łódź
Serwis

To co napisał Łukasz to wszystko prawda.
Generalnie na upartego sam możesz sobie spokojnie coś takiego zrobić...
Ja bym zaczął od zrobienia konta paypal. Od jakiegoś czasu nie trzeba mieć karty kredytowej i innych takich rzeczy. By przelać kasę na PP zwyczajnie otwierasz sesję coś jak płatności online, łączysz się ze swoim bankiem (zakładam, że masz konto online wink ) pobierasz kasę i za chwilkę masz na PP. Potem zakładasz konto na HLJ, składasz zamówienie, przychodzi Ci faktura (money request) a potem prowadzi Cię jak po sznurku...jest niestety tego dobrego i ciemna strona...pieniądze całkiem szybko znikają z konta jeśli się rozkręcisz wink Bo wypłata z konta PP jest jeszcze szybsza niż ze zwykłego konta krajowego panku. Tak więc musisz mieć się na baczności smile

#6 2012-03-07 21:18:11

Zbigniew
Użytkownik

Dzięki Łukasz, dzięki Peter!
Wyjaśniliście mi to porządnie - teraz nie mam już żadnych wątpliwości, wszystko mi się ładnie rozświetliło smile i smile
Co do przesyłki "SAL".... miesiac to długo ale... może warto poczekać w przypadku kiedy nie ma pośpiechu.
Hm, konto PAYPAL posiadam ze względu na zakupy na ebayu - zakupy raczej robiłem skromne do tej pory - coś z f-toys "SW" wink
ale faktycznie.... ciemna strona mocy zła jest... zaprowadzić może do bankructwa i jak by to Yoda powiedział:  "model z Naboo mieć możesz ale kiedy raz przejdziesz na ścieżke HLJ zle to skończyć może się - PUSTE KONTO WNET ZOBACZYSZ..."
Hmmmm... a co mi tam..... raz się żyje:-) Raczej nie zaszaleję.... średniej krajowej nie przekraczam więc na Naboo pewnie wszystko się skończy:-))))))

SERDECZNE DZIĘKI CHŁOPAKI!!!

Zbigniew

#7 2012-03-07 23:03:04

Piotrek W.
Użytkownik

Moje przesyłki SAL z HLJ dochodziły szybciej niż w miesiąc, w około 2-3 tygodnie. Choć z drugiej strony dużo nie kupowałem, może więc trafiłem na dobre wiatry z Japonii big_smile.
Na swojego Naboo czekam już dwa tygodnie, dam znać kiedy dojdzie.

#8 2012-03-08 18:30:18

Zbigniew
Użytkownik

Ale samo "czekanie" nawet niezbyt krótkie ma też swoje zalety... bo kiedy już przyjdzie długo wyczekiwana paczka wtedy i radości jest więcej:-)
Swoja drogą ciekaw jestem Piotrek ile czasu zajmie dotarcie przesyłki.... Na ten moment z tego co widzę model jest chwilowo niedostępny na HLJ. Ty pewnie zamawiałeś jeszcze kiedy był na stanie.
Uff... ja zawsze mam takiego pecha że jak już na coś się napalę to albo tego czegoś nie ma w danym momencie (tak jak teraz na HLJ)smile albo co gorsza przepłacam prawie drugie tyle  a potem jak zwykle żałuje że się pospieszyłem i tak to już jest prawie zawsze:)

Pozdrawiam

#9 2012-03-08 18:47:05

Biskup
Użytkownik
Serwis

Nie przejmuj się HLJ ma częste uzupełnienia zwłaszcza takiej tematyki.
Pozdrawiam
Łukasz

#10 2012-03-08 21:54:10

Zbigniew
Użytkownik

Tak, raczej towar który szybko schodzi i przynosi zyski powinien być szybko uzupełniony - w końcu powinni dbać o swój interes:-)

#11 2012-03-09 14:58:48

Piotrek W.
Użytkownik

Model dotarł wczoraj smile. Spróbuję wrzucić w ciągu weekendu in-boxa.
Na pudełku jest pieczątka z 22.02. Trwało to więc około dwóch tygodni. Model zamawiałem w preorderze z płatnością przez PayPal. Jak widać ze strony jest popyt na tego figthera skoro już wyczerpała się dostawa. Jeśli jesteś zdecydowany na kupno to złóż zamówienie. Będzie czekało aż modele pojawią się w sklepie i wtedy dopiero ściągną pieniądze.

Stopka forum