Galaxy Kits - Forum

Modelarstwo plastikowe i kartonowe Star Wars, Star Trek, Sci-Fi, budowa, porady, akcesoria i narzędzia modelarskie

Nie jesteś zalogowany.

#1 2012-07-30 09:17:40

B4rt0
Użytkownik

Jak zrobić formę silikonową czegoś takiego?

Witajcie, nigdy wcześniej tego nie robiłem, a chciałbym wykonać formę dość skomplikowanej figurki.

http://7.mshcdn.com/wp-content/gallery/ … 0Skull.jpg
(figurka z edycji kolekcjonerskiej Diablo 3)

Nie mam pojęcia w jaki sposób się za to zabrać ze względu na jej skomplikowany kształt, dlatego chciałbym prosić was o pomoc i porady. W razie czego mogę zrobić własne, dokładniejsze zdjęcia figurki z różnych stron.

Ktoś zapyta się, po co mi to?
Chcę tą figurkę ulepszyć, pokazać jak moim zdaniem powinna była wyglądać od samego początku. Chodzi mi o dodanie gnaizda usb we wgłębieniu na czole i czerwonych diód we wgłębieniach oczu (tak aby zrobić z niej coś na kształt stacji dokującej), które planuję umieścić w formie przed jej zalaniem. Do tego potrzebuję najpierw formę wykonaną na podstawie oryginału, który oczywiście posiadam.

Serdecznie dziękuję za każdą poradę.

Ostatnio edytowany przez B4rt0 (2012-07-30 09:18:37)

#2 2012-07-30 09:42:28

Peter_D
Użytkownik
Od: Łódź
Serwis

Re: Jak zrobić formę silikonową czegoś takiego?

Moim zdaniem będziesz musiał ją rozciąć i to pewnie w niejednym miejscu i odlewy robić osobno. Ale myślę, że jak Biskup wejdzie i zobaczy temat to pewnie wytłumaczy Ci to w znacznie bardziej profesjonalny sposób niż ja wink

#3 2012-07-30 09:48:36

B4rt0
Użytkownik

Peter_D napisał:

Moim zdaniem będziesz musiał ją rozciąć i to pewnie w niejednym miejscu i odlewy robić osobno. Ale myślę, że jak Biskup wejdzie i zobaczy temat to pewnie wytłumaczy Ci to w znacznie bardziej profesjonalny sposób niż ja wink

Przyszło mi to do głowy, ale tego właśnie chciałbym uniknąć, bo szkoda mi niszczyć tej figurki sad

#4 2012-07-30 10:01:41

Peter_D
Użytkownik
Od: Łódź
Serwis

Ja osobiście innej metody nie widzę tylko jakieś sprytne przycięcie by można było to potem jakoś sprawnie złożyć. Ja to bym celował między te łuski pod ostrym kątem tak by nie uszkodzić powierzchni. Nie wiem z czego też jest zrobiona ta czaszka i czy ciężko byłoby się wgryźć skalpelem.W sumie jeśli będziesz tam pakował gniazdo USB i diody to siłą rzeczy będziesz musiał kombinować z rozcinaniem korpusu.

#5 2012-07-30 16:06:41

Biskup
Użytkownik
Od: Polska
Serwis

Jako że zostałem wywołany do odpowiedzi to odpowiadam wink
Można albo pociąć tak jak sugeruj Peter albo zrobię formę 2 a w tym wypadku najlepiej 3 częściową, ale żeby to określić potrzebne by były dokładniejsze zdjęcia.
Pozdrawiam
Łukasz

#6 2012-07-31 17:40:53

B4rt0
Użytkownik

Proszę, oto moje zdjęcia: https://www.dropbox.com/sh/m610nhgaqbrfgyx/DLAzw-_Y6x
Lepszej jakości nie będzie, bo lustrzanka jest na wakacjach wink

#7 2012-07-31 19:04:33

Biskup
Użytkownik
Od: Polska
Serwis

Po przejrzeniu zdjęć myślę, że jak by dobrze pokombinować to dałoby radę zrobić formę 2 częściową. W tedy nie trzeba by było niczego ciąć.
Pozdrawiam
Łukasz

Stopka forum