Galaxy Kits - Forum

Modelarstwo plastikowe i kartonowe Star Wars, Star Trek, Sci-Fi, budowa, porady, akcesoria i narzędzia modelarskie

Nie jesteś zalogowany.

#1 2012-09-04 20:27:22

Peter_D
Użytkownik
Od: Łódź
Serwis

Starship Troopers: Invasion

Ostatnio miałem okazję oglądać film Starship Troopers:Invasion.
Jak pierwszy raz usłyszałem o nim, to miałem nadzieję, że będzie to kontynuacja jedynki, bo o nie brałem nigdy na serio części 2 i 3, które były chyba bardziej parodią niż czymś poważnym. Do rzeczy. Okazało się, że ST:I jest animacją, coś na kształt Final Fantasy: The Spirith Within. Na początek powiem o minusach. Mimika twarzy oraz dziwnie wymodelowane palce. I to tyle jak dla mnie jeśli chodzi o złe strony tego filmu.
Całość ogląda się bardzo przyjemnie, akcja jest prawie cały czas. Są eksplozje, rozwałki, gołe baby wink i jeszcze raz rozwałka. Bardzo fajne efekty, eksplozje, akcja i dynamika scen. Modele statków są bardzo ładne, skomplikowane i widać, że jest to statek wojenny, a nie jakaś kosmiczna, wypucowana taksówka.
Twarze bohaterów są również świetnie wykonane. Wiadomo, japońska robota, co zresztą czuć w całym filmie. Sceny bardzo podobne do Battleship Yamato.
Klimatem film jest bardzo zbliżony do Aliens (ostatnie starcie). Troopersi dają kopa i sami są kopani. Akcja się kręci.

Jak pisałem, po dwóch ostatnich częściach Starshipów jestem pozytywnie zaskoczony. Fajna kontynuacja i generalnie więcej jest rzeczy spójnych z książką Kawaleria Kosmosu.

Jeśli będziecie mieli to polecam, bo fajne kino akcji a i może trochę inspiracji do modelarstwa przemycicie smile

http://s14.postimage.org/l3vkbyxdt/Starship_Troopers_Invasion_2012_Blu_Ray_1080p_1_4.jpg

#2 2012-09-04 22:28:22

Kret
Użytkownik

Re: Starship Troopers: Invasion

W pelni zgoda z powyzszym.

Szkoda, ze to nie jedynka, ale to juz nie wroci. Z sequeli zdecydowanie najlepsza, i to o kilka dlugosci.

I na ile zrozumialem ksiazke, piechota zmechanizowana w tym filmie jest najblizsza jej ksiazkowemu pierwowzorowi.

Niestety, jakoscia obrazu nie dorownuje Final Fantasy, moim zdaniem. Czulem sie raczej jakbym ogladal dobra gre komputerowa (chociaz HALO moge ogladac w najnizszej rozdzielczosci a i tak mnie historia wciaga).

#3 2012-09-04 22:37:53

Peter_D
Użytkownik
Od: Łódź
Serwis

Tak, zgadza się. Wiele osób to stwierdza, że obraz jest jakby się oglądało intro do jakiejś gierki, brak ostrości, ale po kilku minutach przechodzi i zaczyna się rozwałka. Ale przyznasz, że ostatnie sceny (nie zdradzę dokładnie o co chodzi) są zrobione bardzo realistycznie.

#4 2012-09-04 23:12:36

Kret
Użytkownik

Tak jak piszesz - po paru minutach juz nie zwracalem uwagi na realizm scen wink

Stopka forum