Galaxy Kits - Forum

Modelarstwo plastikowe i kartonowe Star Wars, Star Trek, Sci-Fi, budowa, porady, akcesoria i narzędzia modelarskie

Nie jesteś zalogowany.

#1 2012-10-14 15:40:30

klaymen
Użytkownik
Od: Bytom
Zarejestrowany: 2009-01-17
Posty: 300

Prośba o opinię -diorama "Patrol w ruinach stacji pomp"

Jakieś pół roku temu zacząłem robić gipsową podstawkę do figurek z Warhammera 40K -oddziału Drk Eldar Scourge. Początkowo miała to być prosta gipsowa płyta z kilkoma dodatkami. Potem wymyśliłem żeby dodać do niej filary i rury z boku. Na dole początkowo miała być tylko drewniana podstawa, ale wymyśliłem żeby zrobić tam niższe piętro dioramy. Zwykła płaska powierzchnia wydawałą mi się zbyt nudna, dlatego dodałem wodę i brzeg z kamieni. Potem dorobiłem jeszcze fragment mostu. Całość wydawała mi się zbyt pusta, dlatego zrobiłem dwie pompy (w tym jedną rozmontowaną) i fragment rurociągu. I wtedy okazało się że figurki według początkowego projektu nie za bardzo pasują. Dlatego kupiłem oddział Kosmicznych Marines, ale nie jestem pewny czy wyglądają lepiej. Dlatego chciałbym zapytać: która koncepcja według Was jest lepsza?

1. Oryginalna. Figurki są tylko na górze, co zresztą wydaje mi się logiczne w przypadku ludzi ze skrzydłami, żeby w razie ataku mogli łatwo uciec. Ale przez to na dole jest trochę pusto. Poza tym figurki są moim zdaniem pomalowane dość średnio. Jako podkładu użyłem farby która zaczęła potem reagować z farbą olejną (chyba była to Tamiya). Dlatego musiałem na to nałożyć kolejną warstwę podkładu, i dopiero potem ostateczne kolory. Przez to szczegóły figurek są trochę mniej wyraziste. Do tego obicia farby na niebieskich elementach pancerzy wyszły gorzej niż się spodziewałem. Ta figurka w środku też będzie mieć skrzydła, ale są jeszcze do malowania. A tak to wygląda:

http://i19.photobucket.com/albums/b161/klaymen/th_diorama003.jpg http://i19.photobucket.com/albums/b161/klaymen/th_diorama011.jpg http://i19.photobucket.com/albums/b161/klaymen/th_diorama005.jpg

i zbliżenie na figurki:

http://i19.photobucket.com/albums/b161/klaymen/th_diorama007.jpg http://i19.photobucket.com/albums/b161/klaymen/th_diorama009.jpg http://i19.photobucket.com/albums/b161/klaymen/th_diorama010.jpg

2. zmieniona. Figurki na razie są poustawiane z grubsza, niektóre są krzywo bo nie chciały same stać smile. Dołożyłem też kępki trawy na dolnym poziomie.  Wstępnie wymyśliłem że dwóch żołnierzy weszło na górę żeby się rozejrzeć, a ten z ciężkim karabinem żeby w razie czego mieć większe pole ostrzału. Nie pasuje mi trochę pozycja dowódcy z mieczem, ale można przyjąć że pokazuje innym żeby się zatrzymali. A tak to wygląda:

http://i19.photobucket.com/albums/b161/klaymen/th_diorama018.jpg http://i19.photobucket.com/albums/b161/klaymen/th_diorama014.jpg http://i19.photobucket.com/albums/b161/klaymen/th_diorama015.jpg http://i19.photobucket.com/albums/b161/klaymen/th_diorama017.jpg


Ogólnie cała diorama wymaga jeszcze trochę pracy. Szczególnie nie podoba mi się woda -kupiłem najtańszą wodę do makiet kolejowych, i teraz tego żałuję. Po dwóch dniach od zalania zdjąłem formę do której była wlana ,a nie była jeszcze do końca zaschnięta. Do tego po dwóch tygodniach skurczyła się do około połowy początkowej objętości, a powierzchnia zrobiła się matowa. Pomogło zamoczenie prawdziwą wodą -powierzchnia lekko się rozpuściła i zestaliła na nowo, ale myślę że będę jeszcze musiał wylać na górę warstwę żywicy. Poza tym zostały jeszcze do zrobienia brzegi dioramy, chociaż myślę że wystarczy je pomalować na czarno. Rośliny w wodzie to włosy z pędzla smile.

Offline

 

#2 2012-10-14 19:18:01

Kret
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-09-03
Posty: 199

Re: Prośba o opinię -diorama "Patrol w ruinach stacji pomp"

Hej,

bardzo ladne te ruiny. Woda - przynajmniej na tych zdjeciach - wcale nie wyglada tak zle, zwlaszcza jak na postindustrialna okolice.

Jesli chodzi o koncepcje, to pierwsza jest zgrabniejsza, oryginalniejsza i figurki sa w miare (jak dla mnie) do zaakceptowania - Space Marines, zwlaszcza w ich "heroicznych" pozycjach, sa dla mnie nie do przyjecia. Natomiast ustawienie wszystkich w jedna strone, frontem do kamery, sugeruje raczej zbiorke do zdjecia przed/po misji niz patrol. Niech chocby glowy (i bron) maja zwrocone w rozne strony, zeby uzupelnialy sie sektorami).

Ustawienie moglbys zmienic na korzysc zagospodarowania dolu nastepujaca - trzech z pierzastymi skrzydlami zabezpiecza gore, dowodca wskazuje temu z nietoperzastymi, ze ma zejsc na dol (dlaczego? Bo ma niepierzaste skrzydla; po co sie wyroznial?), a ten schodzacy sfruwa lub juz sfrunal (moze tez do gory nogami, jak to nietoperzasci). wink Moze tez daloby sie mniejszej ilosci baletnic zostawic to ustawienie jednej nozki zgietej do piruetu? Jesli ktos lata, chocby na skrzydlach, to z zalozenia cialem balansuje a nie pokazuje, jakie ma zgrabne nogi... ewentualnie ustawic ich tak, zeby zgiecie bylo uzasadnione nierownoscia terenu.

Ale ruiny wyszly Ci sliczne. Jeszcze moglbys dodac kilka pretow wystajacych z zelbetu i pol kratownicy zostawione przez przezornych (sic!) zlomiarzy... wink

Pozdrawiam

Krzysztof

Offline

 

#3 2012-10-14 19:40:44

krzysztof
Użytkownik
Od: Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2011-02-20
Posty: 79

Re: Prośba o opinię -diorama "Patrol w ruinach stacji pomp"

Witaj Klayman

  Tak patrzę na te zdjęcia ruin i przyznaję,że wyszły świetnie.Bardzo podobają mi się te zniszczenia na betonie i zdrapana farba na rurach jakby faktycznie były już mocno zużyte,niekonserwowane i doświadczone przez otoczenie.Jednakże zgadzam się co do propozycji Kreta na dodanie jakichś wystających resztek zardzewiałego zbrojenia,powyginanego na końcówkach z resztkami,grudkami betonu.Może dodatkowo jakieś jeszcze "zadrapania" na betonie.
   Co do figurek to skrzydlaci wyglądają ciekawiej jednak gdyby wybrać marines to gdyby byli tylko w pozycjach czuwających tak jakby nie wiedzieli co się za chwile może zdarzyć?jeśli to oczywiście możliwe   pozdrawiam

  Krzysztof Wilczyński


KARTONOWE MODELE STAR WARS

Offline

 

#4 2012-10-15 14:27:17

klaymen
Użytkownik
Od: Bytom
Zarejestrowany: 2009-01-17
Posty: 300

Re: Prośba o opinię -diorama "Patrol w ruinach stacji pomp"

Niestety, w ustawieniu figurek nie da się prawie nic zmienić. U Marines ręce są odlane razem z tułowiem, całe figurki składają się z trzech części. U latających całe nogi są jako jeden element. Mi też nie podoba się ich ustawienie, ale żeby je zmienić trzeba by je pociąć i poskładać na nowo. Prawdopodobnie oddział właśnie ląduje, stąd takie ustawienie.
Mam taki pomysł że zostawię pierwszą koncepcję, ale na dole można by dołożyć dwóch normalnych żołnierzy ,bez skrzydeł. Znalazłem sklep w którym można kupować figurki na sztuki, dlatego nie będę musiał kupować całego oddziału.

Offline

 

#5 2012-10-15 14:38:29

Kret
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-09-03
Posty: 199

Re: Prośba o opinię -diorama "Patrol w ruinach stacji pomp"

Albo na dole postawic jakies szwendajace sie zwierze - i po klopocie...

Offline

 

#6 2012-10-16 13:22:31

krzysztof
Użytkownik
Od: Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2011-02-20
Posty: 79

Re: Prośba o opinię -diorama "Patrol w ruinach stacji pomp"

Cześć wszystkim

   Pomysł z tym aby zostawić na dole dwóch marines wydaje mi się trafiony:).Tacy niby pzyczajeni, chowający się przed wrogiem by ich nie zauważył.Fajna koncepcja.Skrzydlaci przylecieli na patrol i o mały włos nie natknęli się na marines, którzy akurat badali teren na dole.No i zostaje tylko do wyobraźni "widza" czy będzie jatka czy też pozostaną niezauważeni.

  pozdrawiam:)


KARTONOWE MODELE STAR WARS

Offline

 

#7 2012-10-17 11:07:43

Biskup
Użytkownik
Od: Polska
Zarejestrowany: 2009-08-07
Posty: 706
Serwis

Re: Prośba o opinię -diorama "Patrol w ruinach stacji pomp"

Mi diorama się podoba a najciekawsze jest pierwsze ustawienie.

Offline

 

Stopka forum