Galaxy Kits - Forum

Modelarstwo plastikowe i kartonowe Star Wars, Star Trek, Sci-Fi, budowa, porady, akcesoria i narzędzia modelarskie

Nie jesteś zalogowany.

#1 2009-04-17 15:25:15

Peter_D
Użytkownik
Od: Łódź
Serwis

Suchy pędzel?

Tak się zastanawiałem nad zastosowaniem tej techniki w modelach.
Kiedyś zrobiłem coś takiego olejnymi na moim B-wingu, ale tym razem chciałem użyć np na figurkach suchych pasteli. Robiliście kiedyś z nimi jakieś eksperymenty?
Ciekaw jestem wyników, bo olejakami to nie wychodzi jakoś najlepiej. Trzeba ostro się starać by farba była odpowiedniej konsystencji i tak sobie pomyślałem, że może coś lepszego i łatwiejszego można zastosować.

#2 2009-04-17 16:42:39

Krzysztof Wencel13
Użytkownik
Od: Siemianowice
Serwis

Re: Suchy pędzel?

Cześć
Technike suchego pedzla poznałem od kolegi na modelarni, i żywałem przeważnie do zabrudzenia modeli kolorem czarnym, postrzałach na niszczycielu gwiezdnym. Robiłem mianowicie tak : suchą pastele potarłem na bardzo drobnym papierze ściarnym, praktycznie na pył i potem twrdym pędzlem po odrobinie nanosiłem na model. Trzeba troche pocwiczyć nad tym, bo jeszcze nie opanowałen tej techniki za dobrze.

gg 6987891

#3 2009-08-07 12:50:50

Biskup
Użytkownik
Od: Polska
Serwis

Re: Suchy pędzel?

Dla techniki suchego pędzla gęstość aż tak nie jest ważna oleje też można tak nakładać tylko zalecane jest wyłożyć trochę farby na kilka minut na papier by odciągnął oleju w tedy nabieramy na pędzel, który bardzo bardzo dokładnie wycieramy w ręcznik papierowy lub chusteczkę. Następnie szybkimi ruchami pocieramy to, co chcemy potraktować tą metodą. Trzeba najpierw popróbować, bo suchy pędzel ma za zadanie raczej brudzić niż kryć. Metodę to wykorzystuje się głównie to uwypuklania elementów jak np. ranty pancerza czy też nity.
Pozdrawiam
Łukasz

Stopka forum