Galaxy Kits - Forum

Modelarstwo plastikowe i kartonowe Star Wars, Star Trek, Sci-Fi, budowa, porady, akcesoria i narzędzia modelarskie

Nie jesteś zalogowany.

#1 2009-06-26 11:50:28

Peter_D
Użytkownik
Od: Łódź
Serwis

Aerograf i chropowate powierzchnie

Właśnie, jak temu zaradzić. Czy to jest fina farby, aerografu czy może ciśnienia z kompresora?
Chropowatość widać najbardziej jak maluję matowymi, zwłaszcza szarym Humbrolem. Ciężko potem potrenować z Washem bo te grudki uniemożliwiają jego dobre wytarcie, nawet po sido, a przecież do Washa potrzebna jest jak najgładsza powierzchnia...

Macie jakiś sposób na mój problem?

dzięki

#2 2009-06-26 14:24:40

sternik
Użytkownik
Od: Bruksela
Serwis

Re: Aerograf i chropowate powierzchnie

za gęsta,stara lub źle wymieszana farbka to pierwsze co przychodzi mi do głowy
cisnienie w areo powinoo być koło 1,5
jezeli masz areo z wymiennymi dyszami np AZTEK to sprawdz jakiej używasz dyszy -biała i czarna są do farb wodnych i mogą powodować grudki przy malowaniu olejami .brązowa jest do malowania gęstą farbą (imitacje np błota  ) więc tez moze a nawet powinna powodować taki efekt smile

#3 2009-06-29 14:05:51

Peter_D
Użytkownik
Od: Łódź
Serwis

Właśnie problem jest kurcze w tym, że to na wszystkich farbach mi tak wychodzi.
Ciśnienie te mam ok (chyba wink)

Mi teraz jedyne co przychodzi do głowy to lichy aerograf...jakiś kiedyś tani kupiłem bo byłem zielony w tych sprawach i tak mi zostało.
Może to właśnie tu jest problem?
Cholerka wie. Musze jeszcze trochę potestować bo przede mną w niedalekiej przyszłości przyjemność sklejania X-winga od fine molsa w skali 1:48 big_smile
Tym samym nie chciałbym spitolić tego właśnie modelu przez jakiś babol.

#4 2009-08-07 12:43:52

Biskup
Użytkownik
Od: Polska
Serwis

Nakładanie z dużej odległości tez powoduje powstawanie "zakurzu". Własciwie przy malowanie aerografem bez względu czy to farba matowa czy połysk tuż po położeniu powinna się świecić. Mat zmatowieje, ale jeśli nakładasz z dużej odległości to farba od razu jest matowa i czasem takie grudki mogą powstać. Można spróbować to uratować przy użyciu CIF i zmywaka tak delikatna polerka, ale nie zawsze to pomaga.
Pozdrawiam
Łukasz

Stopka forum