Galaxy Kits - Forum

Modelarstwo plastikowe i kartonowe Star Wars, Star Trek, Sci-Fi, budowa, porady, akcesoria i narzędzia modelarskie

Nie jesteś zalogowany.

#1 2009-08-06 08:24:45

Peter_D
Użytkownik
Od: Łódź
Serwis

Rozklejenie modelu

Czołem
Ostatnio udało mi się nabyć model snowspeedera Ertla...Niestety ktoś miał chyba bardzo zły dzień, bo model był koszmarnie sklejony, Kilka jego części były masakrycznie połączone. Najwyraźniej ktoś się nie znał wink
Chciałbym się mianowicie pozbyć tego kleju i całość rozkleić i skleić ponownie. Czy macie jakieś swoje sposoby na rozbiórkę sklejonych części?
Wczoraj włożyłem na noc jakąś małą część do kreta ale niestety klej nie puścił. Z większą częścią nie chciałem ryzykować bo bałem się by mi się plastik nie stopił wink

Dzięki za pomoc smile

#2 2009-08-06 10:05:39

Abdul
Użytkownik

Re: Rozklejenie modelu

Nie wiem za bardzo.Może sprubój nożykiem poprzecinać klej.

#3 2009-08-06 11:42:22

Peter_D
Użytkownik
Serwis

Tak pewnie się stanie. Jakoś nic mi nie przychodzi do głowy by rozpuścić czymś ten klej nie uszkadzając modelu.

Skalpele pójdą w ruch wink

#4 2009-08-06 18:54:46

Falcon
Użytkownik

Polecam kąpiel w roztworze soli kaustycznej :]
Zejdzie farba i klej, tylko nie wrzucaj części przeźroczystych.

#5 2009-08-07 10:10:39

Peter_D
Użytkownik
Serwis

Dzięki za poradę...Z tymi przeźroczystymi rzeczami to nie będzie problemu. Całe oszklenie owiewki jest do wymiany. Została smacznie zalana klejem.
Wczoraj robiłem pierwsze podchody do Snowa. W ruch poszedł skalpel. Większe części jakoś bezstratnie udało mi się rozciąć. Największa walka będzie z wlotami powietrza i właśnie owiewką. Będę musiał zrobić tak by nie uszkodzić jakoś poważnie którejś z części.

Prace nie będą trwały pewnie w jakimś super tempie, ale od czasu do czasu będę pewnie do tego siadał. W miarę możliwości jak i cierpliwości wink

Stopka forum