Galaxy Kits - Forum

Modelarstwo plastikowe i kartonowe Star Wars, Star Trek, Sci-Fi, budowa, porady, akcesoria i narzędzia modelarskie

Nie jesteś zalogowany.

• Index
  •  » I ZPGB
  •  » I ZPGB - Regulamin i warunki zabawy

#1 2009-11-02 09:07:06

Peter_D
Użytkownik
Od: Łódź
Serwis

I ZPGB - Regulamin i warunki zabawy

Regulamin 1PG zwanego Zimowy Projekt Grupowy - Blizzard (ZPGB)

1. Termin rozpoczęcia projektu grupowego obowiązuje od chwili opublikowania informacji o rozpoczęciu Projektu na stronie głównej Galaxy Kits oraz na forum czyli 02.11.2009 (Poniedziałek)
2. Termin zakończenia projektu oraz ostateczny termin wstawienia gotowych prac na forum to 1.02.2010 (Poniedziałek).
3. W czasie trwania Projektu każdy chętny będzie mógł dołączyć do zabawy.
4. Od 3.02.2010 (Środa) - 14.02.2010 (Niedziela) Na stronie głównej serwisu będzie można głosować na prace, uznane przez autorów za zakończone. Głos będzie mógł oddać każdy odwiedzający stronę.
5. Ogłoszenie zwycięzcy nastąpi 16.02.2010 (Wtorek)
6. Osoba zgłaszająca swój model powinna założyć wątek w dziale "Modele - Praca w toku" z przedrostkiem [ZPGB]. Bardzo miłym akcentem będzie wstawienie In-boxa do działu "In-box i nowości"
7. W momencie przystąpienia do Projektu, zgłaszany model nie może być uznany za skończony, tak więc można zgłaszać nierozpoczęte modele bądź prace w toku. Warunek ten jest postawiony, dlatego iż celem projektu grupowego jest zagonienie nas leniuchów do pracy i kończenie modeli.
8. Wszystkie skończone projekty będą umieszczone w specjalnie to tego przystosowanym dziale na forum.
9. Przewodnim tematem Projektu, zgodnie z nazwą, będzie okres zimowy. Projekty powinny nawiązywać właśnie do tego okresu poprzez różne elementy znajdujące się w przedstawionej pracy jak również modele, które nieodłącznie kojarzą się z tym okresem.
10. W Projekcie mogą brać udział jedynie pojazdy, statki oraz postaci, które występowały w filmach, serialach, komiksach, grach oraz książkach o tematyce fantastycznej oraz fantasy.

Nagrody:
Nagroda jest raczej symboliczna. Będzie to umieszczenie na głównej stronie serwisu zdjęcia zwycięskiej pracy wraz danymi zwycięzcy oraz z linkiem przekierowującym do odpowiedniego miejsca na forum. Zwycięska praca będzie gościła na stronie głównej przez miesiąc.

Zapraszam wszystkich do zabawy, mam nadzieję, że będziecie mieli dużo radochy przy swoich pracach, jak i podczas oglądania prac innych uczestników smile

#2 2009-11-03 07:49:25

Biskup
Użytkownik
Od: Polska
Serwis

Re: I ZPGB - Regulamin i warunki zabawy

No i ja niestety mam problem, bo nie mogę odnaleźć niczego, co by się mieściło w ramach konkursu. No chyba, że figurka Fantazy tylko, że nie z filmu, serialu czy jakiej kolwiek książki.

#3 2009-11-03 21:26:21

Piotrek W.
Użytkownik

No to ja zgłaszam na razie werbalnie akces do projektu z AT-AT. Mam nadzieję, że zdjęcia uda mi się zrobić przez weekend i wtedy rozpocznę relację.

#4 2010-01-25 09:17:05

Peter_D
Użytkownik
Serwis

Chciałbym tylko przypomnieć, ze za równo tydzień będzie koniec konkursu.
Pozostało już niewiele dni by zakończyć prace nad swoimi modelami wink

#5 2010-02-02 10:58:00

Biskup
Użytkownik
Serwis

Mam pomysł by nie było wszystko takie piękne dla zwycięzcy to żeby mu dać jeden obowiązek. Złożenia propozycji na temat kolejnego projektu grupowego smile. Co wy na to?
Pozdrawiam
Łukasz

#6 2010-02-02 11:35:23

Peter_D
Użytkownik
Serwis

Ja jestem bardzo na tak smile

#7 2010-02-02 13:17:43

Piotrek W.
Użytkownik

W sumie jestem też na tak, jeśli chodzi o pomysły. Chociaż nie powinienem się wypowiadać bo mojego projektowego AT nie skończyłem. No ale obiecuje, że dłubać go będę dalej smile

#8 2010-02-16 11:17:47

Peter_D
Użytkownik
Serwis

No i nastąpiło rozwiązanie naszej zabawy.

http://galaxykits.com/?news/391/1ZPGB_- … ie_wynikow

Dzięki wielkie wszystkim za udział i oczywiście liczę na Was przy następnej edycji konkursu smile

#9 2010-02-16 11:23:33

Biskup
Użytkownik
Serwis

Moje gratulacje. A teraz sternik do roboty, proponuje temat kolejnego projektu grupowego tak, co byśmy mogli go rozpocząć od marca wink
Pozdrawiam
Łukasz

#10 2010-02-16 16:38:33

sternik
Użytkownik
Od: Bruksela
Serwis

smile Dziękuję bardzo za wyróżnienie smile Przyznam się ze to moje pierwsze wyróżnienie modelarskie więc tym bardziej cieszy  smile
Gratuluje Biskupowi i Peterowi i mam nadzieje że w następnym konkursie będzie nas więcej smile Dziękuję wszystkim którzy oddali na mnie swój głos .Dziękuje wysokiej komisji czuwającej nad prawidłowym przebiegiem konkursu .Dziękuję mojej żonie za cierpliwość i p. Staszkowi z kotłowni za to ,że podczas tych zimowych wieczorów nie marzną mi nóżki big_smile big_smile big_smile
Sorki ale nie mogłem się powstrzymać smile zawsze mnie cieszy jak przy ogłoszeniu wyników następują podziękowania big_smile
A teraz na poważnie .
Co do tematu kolejnego Projektu to mam małą zagwozdkę , bo ciężko jest cos dobrać co by wciągnęło większą liczbę osób i nie było zbyt pospolitym tematem . Jako że Galaxy Kits nie jest poświecone wyłącznie SW proponuje aby nowy projekt również obejmował tematykę ogólno SF . Co powiecie na takie wyzwanie :
Statki powietrzne składane z tego co można znaleźć na złomowiskach ,w przestrzeni kosmicznej po wielkich bitwach i we wszelkiego rodzaju magazynach .Konstrukcje oparte na znanych statkach ale połączone z różnymi innymi nadającymi się do wykorzystania częściami wg. własnych projektów  przemytników ,kolonistów czy najemników. Zróbmy coś czego nie można zobaczyć na każdej stronie związanej z modelarstwem SF .
Zróbmy BRZYDALE smile
Co wy na to ? smile
Ze swojej strony postanowiłem ufundować małą nagrodę dla zwycięzcy smile Może nie zdradzę na razie co to będzie (no chyba że chcecie) powiem tylko że na pewno model i na pewno z SW smile

#11 2010-02-16 19:08:24

Biskup
Użytkownik
Serwis

Pomysł bardzo ciekawy i bardzo chętnie po podziwiam takie dziwactwa smile
Pozdrawiam

#12 2010-02-16 23:35:25

klaymen
Użytkownik
Od: Bytom

Świetny pomysł Sternik. Zwłaszcza proponuję żeby usunąć punkt 10 regulaminu, i dopuścić do konkursu modele całkowicie wymyślone (np. radziecka bojowa stacja orbitalna czy statek kosmiczny OKRP Pomorze Zachodnie z 2939 roku smile ). Chętnie skleiłbym jakiegoś brzydala na konkurs smile.

#13 2010-02-17 10:13:47

Peter_D
Użytkownik
Serwis

Uglies! smile
Bardzo fajny temat, tym samym też będziesz mógł zacząć i skończyć wink swoje Fine Moldsowe modelaki. Ja ze swojej strony też mam kilka trupków na odstrzał więc z przyjemnością usiądę przy nich.

Również dzięki wielkie za propozycję nagrody! Nie wiem co to będzie dokładnie, ale to dla mnie nieważne. Najważniejsze, że powinno to zmotywować innych do działania. Możliwe, że znajdzie się jakiś sponsor do ufundowania innych nagród, ale o tym na razie cicho sza wink

klaymen>> pomyślimy:) Jeśli wystartujesz w czymś takim to nikt nie będzie mówił nic złego. Najważniejsze jest by to nie był obiekt już istniejący tylko coś bardziej odjechanego smile

#14 2010-02-17 10:32:08

Biskup
Użytkownik
Serwis

Hmm
W sumie też mogę coś dorzucić do puli. Tym bardziej, że w najbliższym projekcie niestety nie będę brał udziału.
Pozdrawiam

#15 2010-02-18 18:28:05

sternik
Użytkownik
Od: Bruksela
Serwis

Ciesze sie że pomysł sie podoba smile Peter w takim razie dopracuj szczegóły i podaj oficjalne daty smile
Biskup a dlaczego nie będziesz brał udziału?? Z twoich "pająków" z Ghost In The Shell tez można cos ciekawego wydłubaćsmile

#16 2010-02-18 20:41:01

Biskup
Użytkownik
Serwis

Nie bardzo, bo nie mam żadnych modeli czy części na zbyciu. Ale jeśli da rade podciągnąć robienie modelu od podstaw na podstawie jakiegoś wzoru to ja już zacząłem smile
Pozdrawiam
Łukasz

#17 2010-02-19 09:04:02

Peter_D
Użytkownik
Serwis

Biskupie, powiedz mi, bo wiem, że preferujesz modele zgodne z oryginałem, czy ten też będzie właśnie taki, czy może raczej będzie tam odrobinę modelarskiej "spontaniczności"?
Bo jeśli ma to być model zgodny z oryginałem to ciężko będzie.
Rozwiązaniem byłby temat "Scratch & Uglies" tym samym jedno by się zawierało w drugim a i rozszerzył by się zakres prac.
Powiedzcie co o tym myślicie, bo dla mnie jest jeszcze za wcześnie na myślenie wink

#18 2010-02-19 09:54:22

Biskup
Użytkownik
Serwis

No była by to składanka po części ze złomu modelarskiego, ale głównie od podstaw i zdradzę, że wziąłem się wczoraj za skorpiona z Avatara i robie go w 1/72.
Pozdrawiam

#19 2010-02-19 10:43:34

Peter_D
Użytkownik
Serwis

Czyli jak dla mnie nie ma problemu bo w sumie Brzydale i tak by były w pewnym stopniu scratchami wink
Myślę, że jakoś się dogadamy wink

#20 2010-02-19 10:49:41

Biskup
Użytkownik
Serwis

Ja jestem bardzo za nie wiem, co na to reszta a trzeba wszystko precyzować, bo juz tylko tydzień został do marca a miło by było w marcu zacząć.
Pozdrawiam

#21 2010-02-19 13:16:16

Peter_D
Użytkownik
Serwis

Jak coś to w weekend usiądę i pomyślę nad sensownymi terminami, uwzględniając oczywiście Wasze prośby. Myślę, że jako ostatnio czas był 4mc-e na coś prostego, to tym razem 5-6 to minimum. Ale czekam również na Wasze propozycje. Niby pół roku wydaje się całkiem sporo czasu, ale scratch czy robienie brzydali pewnie zajmie znacznie więcej czasu, bo to więcej pracy zawsze. Jak coś to w weekend czy w pn. wystosuję odpowiednią notkę wink

#22 2010-02-22 14:02:36

Peter_D
Użytkownik
Serwis

Nowe rozmowy na temat nowej edycji przeniosłem pod poniższy adres:

Zapraszam smile
http://galaxykits.com/forum/viewtopic.php?pid=965#p965

• Index
  •  » I ZPGB
  •  » I ZPGB - Regulamin i warunki zabawy