Rejestracja | Niezalogowany |
Wyszukaj w serwisie:
Home page > Wasze modele > Millenium Falcon - 1:72 by SeanSki

Millenium Falcon - 1:72 by SeanSki


Informacje
Dodał:Peter_D
Producent:Fine Molds
Cześci:100+

Opis modelu:
Model wykonał Szczęsny "SeanSki" Brzozowski
Zdjęcia i teksty pobrane za pozwoleniem autora ze strony http://www.pme.org.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=192&Itemid=44

-------------------------
Uff... Wreszcie skończony. Zajęło mi to trochę czasu, ale IMHO było warto. Jest to na pewno największy i najbardziej pracochłonny model jaki do tej pory zrobiłem. To ostatnie wynika głównie z ilości części jakie trzeba "złożyć do kupy". Poza wielkością i ilością części, budowa tego model była po prostu fantastyczną zabawą.

Na następnej stronie znajduje się opis budowy i zdjęcia szczegółów...

Budowa samego modelu zajęła mi ok. 30 godzin. Składa się go prawie tak samo jak robili to ludzie z ILM gdy pracowali nad modelami użytymi w filmach - do podstawowej bryły kadłuba dokleja się setki małych części. Instrukcja jest przejrzysta i, oprócz dwóch małych błędów, bardzo sprawnie prowadzi przez kolejne etapy budowy.

Głównym "bohaterem" tego przedsięwzięcia był klej Tamiya "Super Thin Cement". Bez niego nie byłbym chyba w stanie złożyć setek malutkich dupereli i czegoś nie skopać albo nie pobrudzić części klejem.

"Kabinę pilota", działka na górze i spodzie kadłuba, rampę wejściowa, czarne okrągłe elementy widoczne na górze kadłuba i radar nie były doklejone na stałe i były malowane oddzielnie. Jedyna część, jaka była pomalowana na zdjęciach widocznych poniżej, to silnik i jego pokrywa. W ten sposób mogłem ją po prostu zasłonić taśmą przy malowaniu samego kadłuba.

Po prawie miesiącu, wreszcie udało mi się wszystko skończyć :). Trochę to trwało, bo ciężko mi było się mobilizować do zrobienia washa, brudzenia itp itd. Wash zrobiony był głównie rozcieńczonym Tamiya Smoke. Niektóre elementy pociągnięte zostały także paroma odcieniami szarego i czarnym (plakatówki). Brudzenie to suche pastele. Tutaj nie było jednego, głównego koloru. Robiłem to w siedmiu podejściach (na przestrzeni kilkunastu dni) i za każdym razem używałem innych odcieni i innych producentów (Tamiya, Gunze i inne, tanie, kupione w sklepie z zabawkami).

Przed położeniemi ciemnych "zacieków" przy "otworach" na górze kadłuba zrobiłem "podkład" za pomocą Polly Scale Grimey Black żeby uzyskać lepsze pokrycie kolorem. Na to też poszły suche pastele i dry brushing.
-------------------------
Pokrewne tematy na forum
Battlestar Viper Mk 2 & Mk 7 1:72 Moebius Models
T-65 1:72 Bandai
Tie Advanced X1 - 1:72 - Fine Molds
[galeria] crashed TIE Fighter 1:72
Tie Interceptor - Fine Molds 1:72
[IN-BOX] ARADO Ar (E) 555 / Revell / 1:72
[warsztat] Millenium falcon karton
Tie Interceptor - Fine Molds 1:72
Cylon Raiders 1:72
(Fine Molds) Millennium Falcon 1:144

Dodał: Garindan
Model pięknie wykonany i starannie co do samego malowania to jest w porządku tylko smugi przy dyszach są po bokach powinny być tuż za dyszami nie ważne.Podoba mi się kolor rdzy na panelach bocznych brakuje tego koloru YT3000 to latający złom.Jak będę budował mój model będę miał pytania.
My lubimy ich, oni lubią nas:
Autor strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treści zamieszczane przez ich autorów.
  home-co nowego? / recenzje modeli / wasze modele / porady techniczne / wzorce / praca w toku / pobierz / forum / pytania?