Rejestracja | Niezalogowany |
Wyszukaj w serwisie:
Home page > Recenzje modeli > Snowspeeder Incom T-47 Airspeeder (AMT/ERTL)

Snowspeeder Incom T-47 Airspeeder (AMT/ERTL)


Inne pudełka:
Informacje
Dodał:Piotrek W.
Producent:AMT/ERTL
Cześci:66

Opis modelu:
Nie tak dawno firma Fine Molds wypuściła na rynek model Snowspeeder’a w skali 1:48. Teraz chciałbym przedstawić in-box i recenzję starszego modelu Snowspedeer’a z AMT. Pierwsze co rzuca się w oczy po otworzeniu pudełka z logo AMT to wielkość modelu. Jest bowiem wykonany w skali 1:22. Możecie mi wierzyć to naprawdę oooogromna maszyna. W pudełku otrzymujemy cztery wypraski z mniejszymi częściami, wypraskę z elementami przeźroczystymi (oszklenie kabiny i podstawka), obrazkową instrukcję i oczywiście kadłub składający się z dwóch części. Jeśli chodzi o szczegóły, to wypraski są na bardzo porządnym poziomie, brak jest nadlewek czy jamek skurczowych. Duża skala pozwoliła producentowi na dobre zdetalowanie modelu. Formy wyprasek pochodzą jeszcze z roku 1989 ale pomimo swoich lat szczegóły kadłuba i drobne detale są bardzo dobrze widoczne. Teraz czas ponarzekać :). Niestety linie podziału blach są wypukłe a ponieważ na kadłubie jest dużo drobnych szczegółów może być trudno odtworzyć linie wklęsłe. Po drugie, pilotów można od razu wyrzucić bo „ z twarzy podobni są zupełnie do nikogo” – jak mówił bohater jednego z kultowych filmów. Prawdopodobnie będzie trudne dobranie figurek do tego modelu, bo jego skala to 1:22, ale chyba lepiej nawet samemu coś wyrzeźbić niż wstawić „to” co proponuje AMT. Kokpit trzeba trochę „podrasować” ale na pierwszy rzut oka wygląda zupełnie przyzwoicie. W zestawie otrzymujemy również mały arkusik kalkomanii ale tak naprawdę to spokojnie można się bez niego obejść. Podsumowując w pudełku z logo AMT dostajemy bardzo duży model Snowspeeder’a, z dużą ilością szczegółów. Wielkość modelu pozwoli z pewnością na dodatkowe uzupełnienie detalami np. kokpitu. Nie ulega wątpliwości, że po sklejeniu Snowspeeder z AMT będzie jednym z bardziej rzucających się w oczy modeli w kolekcji.
Pozdrawiam,
Piotrek
Pokrewne tematy na forum
[ZPGB]. Airspeeder Incom T-47
snowspeeder T-47 revell easykit pocket
Snowspeeder Revell easy-kit
[ZPGB] Snowspeeder
[ZPGB] Snowspeeder w kuli śniegowej
[ZPGB] Snowspeeder w kuli śniegowej
[In-box] Snowspeeder Incom Modified T-47 Airspeeder, Fine Molds 1/48
Crushed Snowspeeder
[ZPGB] Snowspeeder w kuli śniegowej

Dodał: Piotrek W.
No właśnie in-box jest z reedycji z 2005 roku. Na wypraskach jest data 1989 ale pomimo swojego wieku są w bardzo dobrej formie. Nie próbuje go nawet porównywać do modelu z FM bo to zupełnie inna epoka a o skali nawet nie wspomnę :). No i mam nadzieję, że mnie również dostarczy mało stresowych sytuacji a więcej radochy :)
Dodał: Peter_D
Co by nie skłamać, to jest to chyba jeden z bardziej dopracowanych modeli. Pomijam linie podziału i nieszczęsnych pilotów, ale ma on stosunkowo niewiele uchybień w odniesieniu do oryginału. Należy wspomnieć, że mimo iż chyba w 2005 wyszła reedycja, to formy i tak zostały z dawien dawna więc porównywanie go do FMowego Speedera byłoby omyłką ;) Model jest bardzo dobry i 15 lat temu dawał mi dużo radochy podczas klejenia. Chyba to był mój trzeci model z SW.
Jest w dodatku duży i potrafi cieszyć oko.
My lubimy ich, oni lubią nas:
Autor strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treści zamieszczane przez ich autorów.
  home-co nowego? / recenzje modeli / wasze modele / porady techniczne / wzorce / praca w toku / pobierz / forum / pytania?