Rejestracja | Niezalogowany |
Wyszukaj w serwisie:
Home page > Recenzje modeli > Space Cargo Ship ISSCV

Space Cargo Ship ISSCV


Informacje
Dodał:Kret
Producent:Larson Designs
Cześci:20
Wymiary:Dł./Rozp./Wys.:20/12,5/4cm

Opis modelu:
Zestaw żywiczny z firmy Larson Designs (Floryda, USA) pozwala na złożenie modelu kosmicznego pojazdu transportowego z serialu „Space: Above and Beyond”. Model jest dostarczany w plastikowym woreczku, nie posiada kalkomanii w zestawie i nie zawiera instrukcji montażu (który nie jest skomplikowany) . Kabina jest odlana z jednego kawałka, więc nie można wymodelować wnętrza. Rampa i wejście do przedziału transportowego są zaślepione ok. 0,5 cm wgłąb modelu. Wszystkie części są odlane tak, że elementy przylegające do ziemi są płaskie i wymagają szlifowania i ewentualnej waloryzacji, jeśli chcielibyśmy pokazać model w jakiejś bardziej ambitnej pozycji (np. poderwania maszyny).

Największą wadą zestawu jest skala. Producent informuje, że jest to skala 1:72 i to w moim przypadku zadecydowało o kupnie. Niestety, rzeczywista skala to bardziej 1:100. Model jest za duży na 1:144, ale zdecydowanie za mały na 1:72. Widać to na zdjęciach porównujących wielkość człowieka i maszyny.

Jakość odlewu jest przeciętna - o ile pamiętam, model-matka był wykonany z różnych kawałków polistyrenu. Trochę to widać po fakturze płatowca. Krawędzie natarcia i wiele innych elementów wymaga oczywiście szlifowania, jak to zwykle bywa w przypadku żywicznych short-run'ów.

Jako zestaw i model to relatywnie dobry zakup, choć każdy musi się sam zastanowić, czy wart 40 USD plus wysyłka ze Stanów (w moim przypadku łącznie 58 USD). Jako element np. planowanej dioramy w skali 1:72 będzie stanowił makabryczne rozczarowanie.

Niektóre inne produkty Larson Designs (w tym „pasujący” według producenta SA-43 Hammerhead, myśliwiec z tego samego serialu) można znaleźć na tej stronie: http://www.modelermagic.com/?cat=490

Producent nie ma strony internetowej, zamawia się przez email: gwshootingstar28@yahoo.com
Pokrewne tematy na forum
[warsztat] Dropship
Starship Modeler STARFIGHTERS 2.0 CONTEST
[2PG] Dropship z Afganistanu -od podstaw
Halcyon 1:72 UD-4L Dropship - CASEVAC
[galeria] Space Marines Whirlwind ,Citadel
[Galeria] Halcyon 1:72 UD-4L Dropship - CASEVAC
Starship Troopers: Invasion
Andrea Miniatures - Space Hunter 54mm
Warhammer 40 000: Space Marines
SMT UD-4L Dropship 1:48

My lubimy ich, oni lubią nas:
Autor strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treści zamieszczane przez ich autorów.
  home-co nowego? / recenzje modeli / wasze modele / porady techniczne / wzorce / praca w toku / pobierz / forum / pytania?