Rejestracja | Niezalogowany |
Wyszukaj w serwisie:
Home page > Recenzje modeli > Cylon Centurion 1:6

Cylon Centurion 1:6


Informacje
Dodał:Peter_D
Producent:Moebius Models
Cześci:104
Wymiary:30cm

Opis modelu:
CYLONI ZOSTALI STWORZENI PRZEZ CZŁOWIEKA.
EWOLUOWALI.
ZBUNTOWALI SIĘ.
I MAJĄ PLAN...

Cylońscy centurioni są efektywnymi i zabójczymi mechanicznymi żołnierzami armii Cylońskiej. Mierzą około 2 metrów wysokości a pomimo masywnej konstrukcji z metalu mają wygląd humanoidalny. Głowa centurionów ma w miejscu oczu charakterystyczny czerwony skaner. Każda z rąk ma wbudowane uzbrojenie umożliwiające miotanie zabójczych pocisków. Dzięki metaliczne konstrukcji są bardzo odporne na ogień z broni małokalibrowej. Tylko amunicja odłamkowo-burząca jest w stanie uszkodzić lub zniszczyć Cylońskiego Centuriona.

Model Cylońskiego Centuriona został stworzony przez amerykańską firmę Moebius Models w oparciu o oryginalne modele 3d wykorzystywane przez twórców efektów specjalnych w serialu Battlestar Galactica.

Figurka składa się z około 104 części z jasnoszarego plastiku umieszczonych na 17 wypraskach oraz 1 ramki z przeźroczystego. Na tej ostatniej znajduje się skaner, który służy za oczy centurionom.

Model jest naprawdę duży (33 centymetry wysokości) dobrze zrobiony i świetnie odwzorowuje Centuriona znanego z serialu. Zastosowanie elementów przeźroczystych umożliwia podświetlenie modelu i uzyskanie realistycznego efektu skanera Cylonów. (Model nie zawiera elektroniki do podświetlenia - trzeba ją wykonać we własnym zakresie) Jest to bardzo miły ukłon w stronę bardziej zaawansowanych modelarzy chcących podświetlić miniaturę. Jednak bez tego model i tak będzie się prezentował świetnie na biurku czy na półce.

Opis oraz zdjęcia są autorstwa użytkownika Korras i pochodzą z forum:
http://strefa-gry.pl/topic/221-in-box-16-moebius-models-cylon-centurion/
Pokrewne tematy na forum
Cylon Raider
US Navy SEAL Medic/Grenadier skala 1:6, kitbash
[WARSZTAT]DROID BOJOWY 1:6 AMT ERTL
Cylon Raiders 1:72
[IN-BOX] GOING MERRY / One Piece / Bandai / 1:60(?)
STAP with BATTLE DROID, AMT ERTL, 1:6
Cylon Raider – Moebius Models – 1/32

My lubimy ich, oni lubią nas:
Autor strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treści zamieszczane przez ich autorów.
  home-co nowego? / recenzje modeli / wasze modele / porady techniczne / wzorce / praca w toku / pobierz / forum / pytania?